Kävi emä moka... Vajaan vuoden ikäinen pentu ehti astua toista koiraa n. muutamien minuuttien ajan. Pennun vehkeet olivat aivan täydessä latingissa ja veressä, joten sisäkkäin onnistuivat olemaan ja kunnolla. Voiko näin nopeasti käydä pahin mahdollinen ja astuminen onnistua ja mitä jos niin kävi, onko olemassa ns. hormoniruiskeita jolla nartun pennut kuolevat mahaan?
Apua, moka kävi
astuiko...
3358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Soitto eläinlääkäriin ja narttukoiralle annetaan hormoonipiikki. Mitä nopeammin teet sen sitä varmemmin auttaa!
Turvallinen on Alizine-piikki. Peräkkäisinä päivinä, yhteensä kaksi piikkiä. Solut eivät kiinnity kohdun seinämiin kun haet piikit heti.
Soitin eläinlääkäriin tosiaan heti eilen aamuna, kun luin että on kiire hakea se piikki, niin kuulemma pitää odottaa 4 viikkoa jonka jälkeen ultrataan ja jos näkyy pentuja niin siitä neljän viikon sisään haettava pistos, mutta jäin miettimään että eikös ne pennut ala olemaan sitten jo melkein täysin kehittyneitä? Raa'alta jotenkin kuulostaa... Puhuiko eläinlääkäri minulle väärin?