Kaverin pettämistä(kö)?

Goldenfish Of Glory

Elikkäs.. Hyvä kaverini on ollut jo ikuisuuden yhteen jätkään lätkässä, kutsuttakoon häntä nyt Henriksi.. Henri on alkanut katsella minua häpeilemättä silmiin, eikä sitä yleensä tee tytöille, ja muutenkin aika ujo poika.. Sit sain kuulla, että se on kyselly mun meseä, ja kyselly kaikkee mistä tykkään jne.. Tulkitsen itse sen lähinnä siten, että hän voisi olla lätkässä minuun..

Mielestäni jätkä on ihan ok, hyväluonteinen lähinnä.. Ja tässä siis kysymykseni:

Jos jätkä alkaa ottaa yhteyttä, ja pyytää jotain vakavampaa, niin petänkö ystäväni, jos suostuisin?? Ja miten kerron ystävälleni asiasta?

2

378

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dydsy-

      Mulla on ihan melkein samanlainen tilanne meneillään! Ja mäkin voisin niitä vastauksia kaipailla ;p :D

    • iiimoumiauu

      Itselleni on käynyt hieman tuohon suuntaan. Eräs ystäväni oli lätkässä yhteen jätkään, sanottakoon häntä nyt vaikka Nikoksi. No, koska olen meistä se rohkeampi ja tuo poika vaikutti mukavalta (ihan kaverimielessä), yritin tietysti auttaa ystävääni lähentymään pojan kanssa.
      Tutustuin tuon kanssa sitten itse, vaihdettiin meset ja näin, mutta sitten huomasin olevani umpikusessa tyyppiin. Ja sekin muhun. No, ei aikaakaan kun oltiin yhdessä.
      Useimmat olisivat varmasti vetäneet tuosta herneet syvälle nenäänsä mutta ystäväni ymmärsi ja hän on muutenkin sellainen luonne että on koko ajan kusessa miljoonaan poikaan muttei uskalla tehdä asialle mitään - ei edes vaikka autoin häntä jonkin verran lähestymään tuota nykyistä jätkäkaveriani.

      Eli riippuu kai ihan tilanteesta milloin kaveri tuntee itsensä petetyksi.. En kyllä yhtään osaa auttaa tuossa asiassa enkä edes tiedä miksi sanoin oman juttuni kun ei se asiaa auta :s

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4088
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    10. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    Aihe