Kysyit iltapäivälehdissä, että eikö omasta elämästä saa kertoa ja kirjoittaa kirjan ? Totta kai saa, mutta ethän kirjoittanut omasta elämästä, vaan kirjoitit kirjan, kun vanhanen jätti sinut. Katkerana kirjoitit kirjan, johon otit mukaan myös henkilön, joka ei voinut vaikuttaa kirjoituksiisi. Sitä sanotaan yksityiselämän julkistamiseksi ja se on rikoslain mukaan rikos. Jos vanhanen olisi antanut suostumuksensa kirjoittamiisi teksteihin, niin silloin asia olisi ihan toinen, mutta koska näin ei käynyt, niin syyhän on yksinomaan sinun. Sillä ei ole merkitystä, onko istuva pääministeri kyseessä. Samoin olisi käynyt, jos kuka tahansa olisi ollut pääministerin asemassa kirjassa. Oikeastaan silloin olisi tuomio ollut kovempi. Muisteleppa mitä lausuntoja annoit lehdille kirjan julkistamisen jälkeen ja mieti oliko ahneella paskainen loppu.
vastaus ruususelle...
7
314
Vastaukset
- Katkera kalkki
Nainen on kostossaan julma. Ei siinä paljon ajateltu. Kun sai hyvän tilaisuuden, ja rahaakin oli luvassa, niin hyvitystä piti saada.
Ei elämäkerta kerro vuoden mittaisesta pätkästä toisen elämää.
Olisi aloittanut omasta lapsuudestaan, ja päätynyt siihen missä on nyt.
Vaikka ei hän sitä koskaan ymmärrä.- the obs
Ruusunen hakee nyt medioissa jutuillaan ja surkutteluilmeillään sääliä, turhaan. Valta osa suomalaisista on kuitenkin niin fiksuja, että tajuaa, että taas tässä keitetään typerää mediafarssia, pääosassa Ruusunen. Nuo sakothan yms. Ruusunen voi maksaa aivan hyvin kirjasta ja haastatteluistaan saamilla lisätuloillaan eli turhaan tämä Ruusunen ruikuttaa, marisee, vetää medioissa surkutteluilmeitä naamalleen yms. Hän toimi osallistessaan kirjan kirjoittamiseen väärin ja erittäin tyhmästi - se siitä.
- jep jep....
"Olen jo pyytänyt häneltä anteeksi"
"Olen hyvin järkyttynyt"
..voi herran kiesus?- Ruususella huono muisti
Eipä tule ruususella mieleen sekään paljonko hän teetti töitä tekemällä tutkintapyynnön nettikirjoittelusta koskien häntä itseään.
Tuskinpa hänestä olisi kukaan kirjoittanut mitään ellei arvon rouva olisi lähtenyt katkeroituneena hakemaan julkisuutta kyseenalaisella tavalla.
On niitä muitakin jätetty eivätkä tule metelin kanssa "maitojunalla" kotiin,sopisi vähän miettiä omia tekemisiään.
Kirjoittaa voi kuka tahansa omasta elämästään mutta ei siihen tarvitse muita sotkea,en minä kyllä puhtaita pisteitä Vanhasellekaan anna,tuolla tasolla haetaan seuraa netin kautta ja lopputulos on ollut koko kansan nähtävissä ja kuultavissa.
- Helvetti....
Luuletko että jos kyseessä olisi ollut metsätyöntekijä Juutas Käkriäinen Kuusamosta, olisiko tuomio ollut sama :D
- Moni on maksanut
isompiakin summia esim. netissä julkistamistaan asioista, joissa yksityishenkilö on tunnistettavissa. Ja jos se tuo hänelle kärsimystä.
Sr pääsi vähällä. - julkkiskaipuu
Moni on maksanut kirjoitti:
isompiakin summia esim. netissä julkistamistaan asioista, joissa yksityishenkilö on tunnistettavissa. Ja jos se tuo hänelle kärsimystä.
Sr pääsi vähällä.Ruusunen ei olisi hyväksynyt metsuri Juutas Käkriäistä. Jos olisivatkin netissä vähän kirjoitelleet, niin ensitapaaminen olisi jäänyt viimeiseksi! Metsurilla ei ole mediassa suurtakaan arvoa eikä rahapussi tarpeeksi paksu.
Eikä metsuri olisi muistelmissaan parkunut pettymystään. No, olisi ehkä mennyt kylän kapakkiin, ottanut kymmenen kossua ja nyyhkinyt kaljakavereilleen naisten petollisuutta. Ja homma olisi sillä selvä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925941
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv943011Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48764