Moi ja kiitos etukäteen!
Ongelma on keksiä siskolla ja tämän miekkoselle
sopiva kihlajaislahja. Mitäpä tämä 25vuotias siskoni tahtoisi kihlajaislahjaksi?! Mies on muutaman vuoden siskoani vanhempi.
Hyviä ideoita ja omia kokemuksia
mitä sait ja mitä tykkäsit?
Mitä tahtoisitte saada? Elektroniikka? stiat? mitä astioita?
Hyviä linkkejä mistä voisi katsoa lahjaa?
Kihlajaislahja apua!
4
1914
Vastaukset
- umppalumppa
minä ja mieheni hommasimme miehen veljelle ja tämän kihlatulle t-paidat, joissa luki morsian ja sulhanen. Olivat oikein otettuja ja varmaankin käyttävät polttaripäivänään. Morsiamen paita oli valkoinen jossa teksti oli kullalla ja sulhasen paita oli musta, jossa teksti muistaakseni myöskin kullalla.
Lahja sopii huumorintajuiselle parille. Ajattelimme myös että käytännöllisemmät lahjat kannattaa ehkä säästää häihin. - jusa-59
Kuuma-ilmapallolento. Ja nopeesti. Ota yhteys netin kautta. Etsi ja nauti, toivottavasti itse myös.
- tinde80
esim.shampanja lasit johon kaiverruksia (sormukset johon tulis päiväys)
Tai maljakko jossa olis kaksi lintua käpertyneen toisiinsa.... - rastaliini
http://www.digiexpress.fi/tuotteet.cfm
Tuol on myynnis semmonen säästöpossu tai lipas, Siihen teksti notta "pesämuna" tai jotain muuta hauskaa:) tai joku kuva.
Munkin mielestä kihlalahja saa olla humoristinen, häälahjaan sitten voi panostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3704324Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1463755KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti982666Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92431Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei152249Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521910Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181848- 1191818
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551105