Vanhanen valehteli !

Vanhasen uskottavuus on kyllä mennyt.
Ensin hyppii treffipalstoilla, jossa nyt yleensä pillun perässä ollaan, ja medialle suoraan valehtelee "Ikeassa morsiamensa tavanneensa".
Sitten, kun samoihin uuniperunoihin ja pipariin kyllästyy, riitelee oikeudessa kuin pahainen kakara "kunniansa" ja korvausten perään.
Että tälläinen pääministeri meillä.
Kyllä pääministeri jos kuka on julkisuuden henkilö ja hänen toimiaan on saatava arvostella kokonaisuutena. Vähemmästäkin on erotettu, kuten Ilkka Kanerva joutui lähtemään. Tietty moraalin taso ja arvovalta pitäisi poliitikoilta(kin) vaatia. Vanhaselta puuttuu normaaliakin harkintakykyä, puhumattakaan pääministeriltä vaadittavaa.
18728
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Taikka tää Nainen Kurottaja €uronen, itse veti kunnianloukkaussyytteet nettikestustelusta, ja sitten itse ITKEE, kun itse sai samanlaiset...

BYÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ BYÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ BÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ VBÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ BÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ

sanoo LAMMMAS!

Äänestä

Vanhanen varmaan änkyttää, jos puhuu paskaa-a-a-aa. Sen ukon lupaukset on ilmaa kevyempiä ja muut puheet ei sen parempii. On ollut varmaan kouluss "suosittu", jonka perässä kaikki likat juoksi. Jätkä OLI naimisissa ja vaihto onnellisen perheen sinkkuuden suomiin etuihin, siis naisiin, naisiin ja naisiin. Ei kehannu kertoo, mistä Susanin pokas... tuskin tää nykynen suhde sen paremmin kestää, kun on kulissi sotkuille. Onneks oma puolue alkaa jo tajuumaan millanen vätys on niillä pomona!!!

Äänestä Matti ulos BB talosta!

Äänestä
  • ..."kehittyvien maakuntien" juristit asialla.
    Mikähän lehmänkauppa tähänkin päätökseen on johtanut??

    Äänestä

*Vanhasen uskottavuus on kyllä mennyt.*

-Ei ole.

*Ensin hyppii treffipalstoilla, jossa nyt yleensä pillun perässä ollaan.*

-Ja mitä outoa tuossa nyt sitten on, kapakastako se seura olisi pitänyt löytyä?

*Ja medialle suoraan valehtelee "Ikeassa morsiamensa tavanneensa".*

-Varmaan sen takia koska joiden mulkkujen mielestä treffipalstoilta seuran etsimisessä on jotain vikaa.

*Sitten, kun samoihin uuniperunoihin ja pipariin kyllästyy.*

-Matti pyysi susannaa pysymään erossa mediasta, mutta kun tämä ei voinut pyyntöä kunnioittaa niin erohan siitä tuli.

*Riitelee oikeudessa kuin pahainen kakara "kunniansa" ja korvausten perään.*

-Ihmisellä pitää olla oikeus yksityisyyteen ja seurusteluun ilman että seurustelukumppani toitottaa kaiken koko maailmalle.

*Kyllä pääministeri jos kuka on julkisuuden henkilö ja hänen toimiaan on saatava arvostella kokonaisuutena.*

-Mahdatko ymmärtää mitä eroa on julkisuudella ja yksityisyydellä?

*Vähemmästäkin on erotettu, kuten Ilkka Kanerva joutui lähtemään.*

-Matti ja Ilen ero on varmaan siinä että Matti oli sinkku.

*Tietty moraalin taso ja arvovalta pitäisi poliitikoilta(kin) vaatia.*

-Matti ei ole tehnyt mitään moraalitonta ja siksipä hän onkin edelleen pääministeri.

*Vanhaselta puuttuu normaaliakin harkintakykyä*

-Miten sinä olisit normaalina ihmisenä tämän asian hoitanut?

Äänestä
  • Joutavaa jauhamista jumankauta

    Äänestä

  • Sallan Matti kirjoitti:

    Joutavaa jauhamista jumankauta

    Vaan oikein hyvä esimerkki siitä, että medialle avautuminen ei ole aina kovin kannattavaa.

    Äänestä

  • Jahah, kepun puoluetoimistossa paiskitaan ylitöitä Vanhasen oikeusriitelyiden johdosta.
    Kova homma teillä, yrittää kaikkiin Suomen kansan Vanhas-arvosteluihin vastata.
    Riidelkää vaan Vanhasen puolesta, antaa Vanhasen vielä vähän aikaa munia ja kepun kannatus jatkaa laskua, kepu tippuu automaattisesti hallituksestakin ja Vanhas-ongelma on ratkaistu.
    Jep, Äänestetään Vanhanen ulos BB-talosta!

    Äänestä

toosaansa Vanhaselle ? Olis pitänyt toosansa kiini vaan niin olis tämäkin kansa päässyt paljon vähemmällä valituksen lukemisella.

Äänestä
  • Heruttaa niin hyvin.

    Äänestä

  • pillua?

    Äänestä

nyt nukkumaan jännän päivän päätteeksi.

Äänestä

henkinen ikäs. sä suollat uskomatonta soopaa

Äänestä
  • Ei mikään ihme että maa on kaaoksessa.
    Vanhanen on lähinnä vain hidaste talouden kehitykselle,eräänlainen vapaa-matkustaja kansan siivellä.
    Nykäsessäkin on enemmän munaa kuin vanhasessa.

    Äänestä

  • oksettaa... kirjoitti:

    Ei mikään ihme että maa on kaaoksessa.
    Vanhanen on lähinnä vain hidaste talouden kehitykselle,eräänlainen vapaa-matkustaja kansan siivellä.
    Nykäsessäkin on enemmän munaa kuin vanhasessa.

    Piruako menit kenenkään asioita julkisesti puhumaan. Ymmärrät kai hävetä.
    Olet menettänyt uskottavuutesi kansan silmissä, naurettavuus on tullut siihen tilalle.. =DD

    Jaaaaah, voidaan varmaan laittaa arvaus pystyyn että minkä lehden sivuilla ensin valitat huonoa kohteluasi.. niiiiiin tai se on varmaan se joka parhaiten maksaa potaskasta, täytyyhhän sakot jotenkin maksaa..
    Sait ihan ANSIOSI MUKAAN!!! OIKEIN!!!! =D

    Äänestä

tämä keskustan matti,toivottavasti puolueensa huomaa saman

Äänestä

tää keskustan mattihan haastaa oikeuteen

Äänestä

Mun on pitänyt aina tehdä tällit jonnekin, esimerkiksi ikeaan!

Äänestä

sulle? Toisaalta se nyt on just sama missä kaikenmaailman lumppuja tapaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Potkut valehtelusta ! kirjoitti:

Vanhasen uskottavuus on kyllä mennyt.
Ensin hyppii treffipalstoilla, jossa nyt yleensä pillun perässä ollaan, ja medialle suoraan valehtelee "Ikeassa morsiamensa tavanneensa".
Sitten, kun samoihin uuniperunoihin ja pipariin kyllästyy, riitelee oikeudessa kuin pahainen kakara "kunniansa" ja korvausten perään.
Että tälläinen pääministeri meillä.
Kyllä pääministeri jos kuka on julkisuuden henkilö ja hänen toimiaan on saatava arvostella kokonaisuutena. Vähemmästäkin on erotettu, kuten Ilkka Kanerva joutui lähtemään. Tietty moraalin taso ja arvovalta pitäisi poliitikoilta(kin) vaatia. Vanhaselta puuttuu normaaliakin harkintakykyä, puhumattakaan pääministeriltä vaadittavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu