Pidetäänkös jookoskookos ne kirppukasat kiinni joka paikassa,niin ei tarvi täällä joka vitun päivä huudella jonkuu karvakasan perään;) Ei oo oikeesti vaikeeta. siihen on oikein tehty sellaset pikalukitus systeemit sitä varten.
Koirat
Vapahtaja
121386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ja vapahda ittes vaikka sinne helvettiin, jookos?
No jopas olet ilkeä:( Ei kai sullakii ole fifi kateissa? Ei se mitään kyllä se sudet sieltä syö:)
Olen täysin samaa mieltä ! Pitäkää ne kapiset karvakuonot kurissa
harmittää tuollainen kielenkäyttö.kai sullakin on ollut
joskus lemmikki ja tiedät miten kilttejä kaikki eläimet on sisimmässää.ihmiset ei sitä ole,niin kuin sinun kirjoituksesta huomaa.ei koirista ja muistakaan eläimistä saa tuolla
tavalla pahasti sanoa.eläimet on aina kilttejä.
kyllä sinäkin ottaisit sanat takaisin jos eläin sun kanssa asuisi ja piristä päivää iloisuudella ja läheisyydellä.tai sitten olet vähän...joka ei kykene
ihmisenä kaikkeen normaaliin.hyvää kevät mieltä kuitenkin.toivottavasti et oikeasti ajattele noin.
omas ainakaan ole mitään pikalukitus systeemii. Pitäskö valittaa johonkin?
jos ei ole niinvalita sinne EU:hun
sieltä se apu tulee
Voisikohan vapahtaja kertoa missä kohtaa koirassa on semmoinen pikalukitus.
makselee sitten jos jotain käy, näissä vaan ei yleensä selvitä peltivaurioilla vaan tarvitaan uutta luuta ja nahkaa joko sitten ihmisille tai kärsineen osapuolen lemmikille.
henk.koht silti ihan sama jos joku koiraansa auki pitää, tuskin kukaan mitään raivotautista piskiä niin lenkkeilyttelisi kumminkaan.
Kaikki koirat vois laittaa lihoiks.... ihan hyviä ovat, Kiinassa maistettua
Sairas, hae hyvä ihminen apua. Suurin osa koirista on ihania lemmikkejä, mutta suurin osa ihmistä on täysiä paskoja. En minäkään pidä kaikista ihmisistä, mutta ei niitä voi lihoiksi laittaa!!
Tarviikos muka oikeesti kertoa? Yleensä mä ole käyttänyt lenkille lähtiessä sellasta "kaulapantaa" koitas googlettaa se on aika kätevä peli. Ja siihen voi siteen laittaa sellasen "talutus" hihnan kiinni. ja jos jaksaa niin ite voi olla käsineen siinä toisessa päässä kiinni. Kysy vaan jos tarvit lisäohjeita;)
oon kyllä oikeasti vapahtajan kanssa samaa mieltä.
on se kyllä todella vaikeaa käyttää koirien kanssa maalaisjärkeä. kun ei niin ei voi pitää niitä kiinni. sitä vois aluks sitä vapaana oloa vaikka koittaa siellä koirapuistossa. esimerkiksi se tyyppi joka käytti kusella keskiyöllä uutena vuotena koiraansa joka pelkää ilotulitusta, niin siinäkin olis voinu vähä aatella, että mielummin olisin ne paskat sisältä siivonnu ku huudellu seuraavana päivänä pitkin mettää sitä koiraa.. niin että haloo...