Koirat

Pidetäänkös jookoskookos ne kirppukasat kiinni joka paikassa,niin ei tarvi täällä joka vitun päivä huudella jonkuu karvakasan perään;) Ei oo oikeesti vaikeeta. siihen on oikein tehty sellaset pikalukitus systeemit sitä varten.
121386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ja vapahda ittes vaikka sinne helvettiin, jookos?

Äänestä
  • No jopas olet ilkeä:( Ei kai sullakii ole fifi kateissa? Ei se mitään kyllä se sudet sieltä syö:)

    Äänestä

Olen täysin samaa mieltä ! Pitäkää ne kapiset karvakuonot kurissa

Äänestä
  • harmittää tuollainen kielenkäyttö.kai sullakin on ollut
    joskus lemmikki ja tiedät miten kilttejä kaikki eläimet on sisimmässää.ihmiset ei sitä ole,niin kuin sinun kirjoituksesta huomaa.ei koirista ja muistakaan eläimistä saa tuolla
    tavalla pahasti sanoa.eläimet on aina kilttejä.
    kyllä sinäkin ottaisit sanat takaisin jos eläin sun kanssa asuisi ja piristä päivää iloisuudella ja läheisyydellä.tai sitten olet vähän...joka ei kykene
    ihmisenä kaikkeen normaaliin.hyvää kevät mieltä kuitenkin.toivottavasti et oikeasti ajattele noin.

    Äänestä

omas ainakaan ole mitään pikalukitus systeemii. Pitäskö valittaa johonkin?

Äänestä
  • jos ei ole niinvalita sinne EU:hun
    sieltä se apu tulee

    Äänestä

Voisikohan vapahtaja kertoa missä kohtaa koirassa on semmoinen pikalukitus.

Äänestä
  • makselee sitten jos jotain käy, näissä vaan ei yleensä selvitä peltivaurioilla vaan tarvitaan uutta luuta ja nahkaa joko sitten ihmisille tai kärsineen osapuolen lemmikille.
    henk.koht silti ihan sama jos joku koiraansa auki pitää, tuskin kukaan mitään raivotautista piskiä niin lenkkeilyttelisi kumminkaan.

    Äänestä

  • Se korjauskulut kirjoitti:

    makselee sitten jos jotain käy, näissä vaan ei yleensä selvitä peltivaurioilla vaan tarvitaan uutta luuta ja nahkaa joko sitten ihmisille tai kärsineen osapuolen lemmikille.
    henk.koht silti ihan sama jos joku koiraansa auki pitää, tuskin kukaan mitään raivotautista piskiä niin lenkkeilyttelisi kumminkaan.

    Kaikki koirat vois laittaa lihoiks.... ihan hyviä ovat, Kiinassa maistettua

    Äänestä

  • Lihaa kirjoitti:

    Kaikki koirat vois laittaa lihoiks.... ihan hyviä ovat, Kiinassa maistettua

    Sairas, hae hyvä ihminen apua. Suurin osa koirista on ihania lemmikkejä, mutta suurin osa ihmistä on täysiä paskoja. En minäkään pidä kaikista ihmisistä, mutta ei niitä voi lihoiksi laittaa!!

    Äänestä

  • Tarviikos muka oikeesti kertoa? Yleensä mä ole käyttänyt lenkille lähtiessä sellasta "kaulapantaa" koitas googlettaa se on aika kätevä peli. Ja siihen voi siteen laittaa sellasen "talutus" hihnan kiinni. ja jos jaksaa niin ite voi olla käsineen siinä toisessa päässä kiinni. Kysy vaan jos tarvit lisäohjeita;)

    Äänestä

  • Vapahtaja kirjoitti:

    Tarviikos muka oikeesti kertoa? Yleensä mä ole käyttänyt lenkille lähtiessä sellasta "kaulapantaa" koitas googlettaa se on aika kätevä peli. Ja siihen voi siteen laittaa sellasen "talutus" hihnan kiinni. ja jos jaksaa niin ite voi olla käsineen siinä toisessa päässä kiinni. Kysy vaan jos tarvit lisäohjeita;)

    oon kyllä oikeasti vapahtajan kanssa samaa mieltä.
    on se kyllä todella vaikeaa käyttää koirien kanssa maalaisjärkeä. kun ei niin ei voi pitää niitä kiinni. sitä vois aluks sitä vapaana oloa vaikka koittaa siellä koirapuistossa. esimerkiksi se tyyppi joka käytti kusella keskiyöllä uutena vuotena koiraansa joka pelkää ilotulitusta, niin siinäkin olis voinu vähä aatella, että mielummin olisin ne paskat sisältä siivonnu ku huudellu seuraavana päivänä pitkin mettää sitä koiraa.. niin että haloo...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vapahtaja kirjoitti:

Pidetäänkös jookoskookos ne kirppukasat kiinni joka paikassa,niin ei tarvi täällä joka vitun päivä huudella jonkuu karvakasan perään;) Ei oo oikeesti vaikeeta. siihen on oikein tehty sellaset pikalukitus systeemit sitä varten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu