ystävänpäiväkin tulossa

voi rakas
miten voin laittaa
Sinulle ystävänpäiväkortin

postilaatikkosi pursuaa
lukemattomia kirjeitä

tyhjentäisit sen
että kaikki YP-kortit
mahtuvat sisään
2294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ystäviä

Äänestä

..ei ole minunkaan viestiäni luettu : )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikävästä räytyvä kirjoitti:

voi rakas
miten voin laittaa
Sinulle ystävänpäiväkortin

postilaatikkosi pursuaa
lukemattomia kirjeitä

tyhjentäisit sen
että kaikki YP-kortit
mahtuvat sisään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu