Jos hääpari ehdottomasti haluaa vain rahaa,mikä olisi fiksu,humoristinen tapa laittaa se kutsuun??vinkkejä pyydetään.
jos haluaa
4
1364
Vastaukset
- tuota mutta
En osaa tuohon vastata. Mutta kai hääpari on sen verran fiksu ja humoristinen, että tietää, ettei lahjoista voi esittää vaatimuksia, onhan?
- mie.
Älä sikoina meitä kuitenkaan pidä,
kun lähestymme teitä rehellisinä.
Älkääkä ajatelko meistä pahaa,
vaikka lahjatoiveenamme onkin puhdasta rahaa.
Meillä on jo niin paljon kaikkea toistemme haalimaa, että haluaisimme vain päästä kiertämään maailmaa.
On elämä tasapuolisesti arkea ja juhlaa,
ethän silti ansioitasi vuoksemme turhaan tuhlaa!
On matka/remontti/oma koti suurin haaveemme,
pakettilahjan sijaan ehkä haluat sijoittaa tulevaisuuteemme!
Häiden jälkeen meillä on sitten aikaa yhdessä varttua,tehdä suunnitelmia ja antaa säästötilimme pesämunan karttua.
Ja nyt tulee se pakollinen paha,
lahjakäärö vai kylmä raha!
Tässä vaiheessa kuuluu sanoa, että lahja ei ole tärkeä,
mutta moni ei näe lahjattomana saapumisessa mitään järkeä.
Lahjan suhteen ei ole aihetta huoleen,
kaiva kuvetta ja laita se kuoreen!
Jos tässä mentiin liian suorasti asiaan,
voi sen paahtimenkin pakata sievään rasiaan!
Lahjan kanssa ei arvitse huokailla,
sillä säästöpossumme tahtoisi ruokailla.
Jos taas pohditte mitä kääriä pakettiin,
kannattaa ottaa yhteyttä tulevaan anoppiin.
Kun lisätilaa ei ole vaikka kuinka raivaa,
ei vieraidenkaan kannata nähdä lahjan suhteen vaivaa! Makuja on monia, toiset käy yksiin
ja aina voi varautua yllätyksiin!
Keräämme myös pesämunaa sukan varteen,
häämatkalle kun mielimme ennen paluuta arkeen.- mautonta!
En ikinä kehtaisi kerjätä rahaa keltään.
- kukavaan22
mautonta! kirjoitti:
En ikinä kehtaisi kerjätä rahaa keltään.
tuskin tässä kenelläkään mikään rahan kerjääminen nyt oli mielessäkään. Järkevämpää tuo vissiin tehdä noin, että esittää toiveensa suoraa niin pääsee vieraatkin helpommalla kun ei tarvi pähkäillä mitä hankkii. Ja onpa sitte pirun kiva saada joku liian väsyny astiasto arvoltaan 500e jos sille ei oo mitään tarvetta! Haloo..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3116705Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss653749- 2033066
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242757- 741912
- 1461652
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2051641Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201518Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1631511- 891398