Lapsilleni on löytynyt hoitopaikka vaikka ensin tuntui olevan ongelmaa sen löytymisessä.. Mutta, miehelleni lupailtu vasta töitä alkavaksi 2 viikon-kuukauden sisään.. Saako työn/työtä? Vai meneekö lasteni hoitopaikka nyt sitten ohitse? Ja mies jääkin kotiin? Harmittaa jos sitten hiukan vain myöhemmin mieheni töitä saakin eikä olekaan hoitoa sitten taas järjestää.. Miten näkyy tämä "kuvio"?
Tulevan näkijä?
Äiti miettii tätä
2112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Näen lapsille mahdolliseksi aloittaa nyt osapäivähoidossa. Se on myös kasvatuksellisesti hyvä vaihtoehto, koska sosiaalistuvat lisää ja saavat enemmän ikätovereiden seuraa.
Kun miehen työ alkaa, sujuu kokoaikaisessa hoidossakin olo myös lapsilta paremmin.
Ehdota tällaista järjestelyä sekä lasten että perheen kannalta.
Teillä on suloiset ja hienot lapset.
Kiitos paljon! :) Tämä asia on painanut mielessä ja hyvä kun annoit näkökulman osapäivähoidosta! Se ei tullut edes itselle mieleen tässä tohinassa! :) Lapseni kaipaavat varmasti jo toisia lapsia ympärilleen! Etenkin tämä vanhempi lapsi. Onhan nämä aika aarteita nämä lapset! :)