En haluaisi ostaa uuden auton mukaan sen myyjän tarjoamia merkki(talvi)renkaita, vaan ostaisin jostakin rengasliikkeestä muut kuin ns. merkkirenkaat talvirenkaiksi, koska tuollaiset ei-merkkirenkaat ovat tunnetusti edullisempia.
Onko rengasliikkeillä saatavissa myös merkkiin - kyseessä Kia - sopivia vanteita, vai pitääkö ne ostaa kyseiseltä liikkeeltä? Kelpaisivat vaikka vanhat vantaat; ei kai niissä yleensä pahempia vikoja ole (?)
mistä vanteet
7
465
Vastaukset
- Auto Masentaja 2
rengasliikkeistä saa kaikkia vanteita. Joskus jopa käytettyjäkin, kun kysyy.
- merkkirenkaat
Eikös se ole vähän tapa että kaupanpäälliseksi tulee merkkirenkaat? Jos ei tule, vaihda kauppaa.
- zxcvmn
Kaveri tilasi uutta ceediä ostaessaan talvirengas/vanne-paketin tuolta: http://www.vannetukku.fi/
Säästi varsin reilusti Delta-auton tarjoukseen verrattuna, vaikka otti aluvanteetkin mukaan. Valmis paketti kotiovelle tuotuna, ei tarvinnut edes rengasliikkeessä käydä kun tyrkkäsi vain syksyllä itse alle.- kia merkkinen
Maksoin ite 650e paketti viime viikolla. 205.55.16 ja siihen aluvanteet mukaan hankook merkkiset. www.hnyman.com..
- yks ja sama
Kaikki ko. liikkeen kehut tuntuvat olevan hyvin samankaltaisia. Miksiköhän? Taitaa olla yks ja sama vannetukun mainosjamppa joka ostaa kaiken vannetukusta.
Itse tilasin sieltä kerran. Tai oikeastaan kaksi, koska se oli samalla ensimmäinen ja viimeinen kerta.
- vaikka
nettivaraosa.com
tai keltaisen pöriisin ilmoitukset.
nehän voi lukea netistä.
Jos ostat uudet saa uudet alu vanteen n. 300 eur ja peltivanteet n. 230 e / 4 kpl niin osta ne alut ja vaihdata ne sitten kesärenkaissin, ja alkuperäiset peltivanteet niihin talvipyöriin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 875439
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804722Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113027Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv882955Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232564Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251976- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851328