Timo T.A:n

läskikapinakehoitus

Timo T.A Mikkonen kuvailee tämän päivän iltapäivälehdessä, kuinka naisten tulisi nousta "läskikapinaan". Olin teeheni tukehtua naurultani; oma vaimonsa - ei ylipainoinen, vaan Mikkosen omaa termiä käyttääkseni: läski. Plösö, kulahtanut, huonokuntoisen näköinen maatiaisnainen. Kampaaja, jonka hiukset pahoin palanutta haperoa.

Maailmassa on vakavempiakin asioita kuin Timo T.A:n ja läski-vaimonsa edesottamukset, mutta kommentoidaan nyt, kun mies niin kovasti on julkisuustyrkkyillyt - kommentteja ilmiselvästi provosoinneillaan huom ionkipeänä hakee, parka.

14

854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihanainen!!!
      • sitä yhtä, eli

        "pitkä."


    • Nimetön

      Suomalaisena naisena häpeän meidän kaikkien puolesta... Minäkin painoindeksillä 17 olen yksi näistä Mikkosen haukkumista naisista. Jos Mikkonen vertaa Suomalaista Naista vaikka venakkoon niin hän etsii vain seksikumppania. Suomalanen Nainen, on aina ollut miehensä vierellä, oli sitten kyse savotasta tai muusta. Suomalaisen naisen avulla Suomi on pysynyt itsenäisenä. MIehen tapellessa tai sotiessa on nainen tehnyt sekä miehen että naisen työt. Tähän ei mikään venakko pystyisi. Tosin, jos on reservin mjuri arvonimen saanut pelle niin ei voi muuta odottaa kuin tuollaisia kommentteja.

    • Muutama vuosi suljetulla

      Saa ihmeitä aikaa tommosessa paatuneessa jenkkin adiktissa. Vois laskeuta takas maahan rodeo hepan selästä ja tehdä jotain fiksua, vikka TV juttuja. Intti on muuttunut ja Mikkonen on jäännyt siitä junasta vuosia sitten. Ei pelkillä suhteilla voi ikuisesti ratsastaa.

    • en lue paperilehtiä

      Mutta kiitos referaatista. Mikähän siinä oikeasti on, että Timoteeaa ja eukkonsa ovat nyt joka tuutissa esillä? Ja miten, vaikka en edellä mainitun tv-esiintymisten perusteella tunne suurtakaan sympatiaa, se eukko kestää julkisen nöyryytyksen. Sitä tässä pohdiskelin, vaikka koko family on niin joutavanpäiväinen, ettei kyllä ansaitsisi yhtä ainotta ajatusta.
      Mutta kun sanotaan, että tukka hyvin, kaikki hyvin niin sen daamin hiukset on kyllä ihan oikeasti hirveän näköiset.

      • tiivistettynä

        Timo T.A haukkuu missit. Heitä haetaan rahankiilto silmissä Mikkosen mukaan baareista ja kapakoista vain tätä nykyä - ovat siis kapakkaruusutasoa, kulahtaneita, ryhdittömiä, ja tyylittömiä Mikkosen mukaan. Ei kunnon kotikasvatusta ja koulutusta. Sitten hän haukkuu miesmissikisoihin osallistuvat miehet suunnilleen akoiksi."Miehisillä miehillä on muut (toisenlaiset) kilpailut!", Mikkonen ärisee kaikentietävyyden syvällä rintaäänellä.

        Mikkonen haukkuu ko. lehdessä suominaiset, koska nämä läskistyvät eivätkä nouse läskikapinaan.

        Mikkonen ilmoittaa ettei hänen vaimolleen "viiden urospuolisen" (koiratkin uroksia kaksi poikaa Timo T.A) kotihoitajana "sohvaperunahetkiä" sallita.

        Juuri oli passittanut koko perheensä hiihtämään jonkin järven ympäri. On siinä meillä esimerkillinen malliperhe, heh heh.

        Mitäköhän Nina-vaimo nyt keksii komentajansa puolustukseksi, kun on itsekin pahasti rupsahtanut ja painoakin on rouvalla huomattavasti liikaa?


    • kenestä kyse?

      Suurella suulla, äärettömän pienellä sivistyneisyydellä varustettu tiukkapipo...

      Onneksi teeteeaa edustaa pienen pientä vähemmistöä suomalaisista. Miksi ihmeessä hän ei ole muuttanut joukko-osastoineen johonkin äärioikeiston hallitsemaan sotilasjuntta-maahan, missä vallitsee hänen ihannoimansa kuri ja järjestys?

      • teki joskus misseistä oikein

        kirjan... ainut oli vaan tällä suurella journalistilla että siinä oli ihan pirusti virheitä ja ei ollut tehnyt taustatyötä juurikaan..ittekkin kirjaan päässeenä voin sanoa että ukko on täypelle.
        kokoaihe misseys voisi jättää jo historiaan on sen verran turha skaba.


    • uramuija

      Tulipa vallan katsottua Mikkosen sivuilta, että mikä ihmemies tämä Tee Aa oikein on, kun häneltä kysellään jos jonkinmoista mielipidettä ja oikein painetaan lehtiinkin, mitä suuresti ihmettelen.

      Mikkosen sivustolla oli kuva Tee Aasta moottoripyörän selässä. Kuvasta voi havaita, että herra Mikkosen jalat tuskin ylettyvät jalustimille, niin pikkuruinen hän on. Siinä tuli selitys sillekin, miksi hän mielummin isokokoisen vaimonsa vierellä esiintyy kyykyssä. Että onko nyt lehdistö tahallaan kaivamalla kaivanut jonkun alemmuus- ja vanhenemiskriisissä kamppailevan takavuosien ruutukasvon ihan vain viihteen nimissä, kun Ruusus/Vanhasjuttukin kuivui jo eikä Nykäsistäkään ole kuulunut mitään?

    • JUU TIMO T. !!
      ANNA PALAA PALAA VAIN !
      PITÄÄHÄN MEITÄ OLLA HIUKAN ERILAISIA
      IMMEISIÄ MIELIPIDEILTÄÄN !
      KATSOIN MUUTEN OHJELMASI...EN MUISTA
      MILTÄ RUUDULTA SE TULIKAAN MUTTA
      IHAN UPEAA SIELLÄ ON MISSÄS ASUTKAAN !
      OLIS MUKAVA TULLA NÄIN MAALLIKKONA
      KATSASTAMAAN ASUINYMPÄRIÖSTÄSI
      NIINKUIN SE TOIMITTAJA TEKI !

      MULLE SAMANLAINEN LAKKI !!

    • toshimies

      Nina Mikkonen on juuri sopivan läski, plus selkeästi kauniimpi ja sexikkäämpi kuin suomi-tantat keskimäärin...

      • ,.,.ja plääh.,.

        Onhan Nina Mikkonen miltei yhtä kaunis kuin Sally Spectra!


      • meni!
        ,.,.ja plääh.,. kirjoitti:

        Onhan Nina Mikkonen miltei yhtä kaunis kuin Sally Spectra!

        Osuva vertaus! Jos joku näkee Nina Mikkosen kauniina hapsottavine hiuksineen, makkaroineen, pullonpohjapokineen, silmäpusseineen ynnä muine "mausteineen" (ja vielä karmea, äänihuulten vioittumisesta kielivä puheääni päälle), suosittelen lämpimästi käyntiä optikolla...


      • vastaa myös
        meni! kirjoitti:

        Osuva vertaus! Jos joku näkee Nina Mikkosen kauniina hapsottavine hiuksineen, makkaroineen, pullonpohjapokineen, silmäpusseineen ynnä muine "mausteineen" (ja vielä karmea, äänihuulten vioittumisesta kielivä puheääni päälle), suosittelen lämpimästi käyntiä optikolla...

        että rouva majuri Mikkonen, on ennenaikaisesti vanhentunut, stylisti olisi tarpeen. Hiukset kuin Sallylla, ja makkarat kertovat kotiäidin pitkistä pullakaffeista. Ääni on pelottavan käheä, kuulostaa todellakin kuin olisi huutanut päivät päästään. Mutta siellä keskellä mettää voikin rauhassa huutaa armeijan tyyliin lapsille. Kovin olivat pikkuvanhoja ne lapset.On vissiin lapsuus jo ohi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      79
      2372
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      141
      1526
    3. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      133
      1462
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      158
      1234
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      109
      1023
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      377
      950
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      774
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      55
      724
    9. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      67
      694
    10. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      683
    Aihe