Onko koskelaiset tyhmiä

viisas ja viriili

Luin tämän päivän vekkarista koskelaisten kertoilleen kaupunginjohtajalle, että Koskelaiset ei tarvitse Himosta. Ollaanko me tosiaan näin tyhmää porukkaa, ettei ymmärretä paikan merkitystä ollenkaan, vaikka tehtaan ovelle voi tulla lukko minä päivänä tahansa. Olen kuullut, että monilla koskelaisillakin yrittäjillä on vakioasiakkaita Himoksella käyvistä ihmisistä.

9

777

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysymys ollut

      surullisenkuuluisasta Patajoen kanavasta ja sen virheinvestoinnin on moni jämsäläinenkin myöntänyt, myös Mattila. Eli samassa veneessä ollaan, mutta rinnakkain ei kanavassa pysty soutuveneelläkään kulkemaan.

      • viisas ja viriili

        Siinähän luki ihan selvästi, että Jämsänkoski tarvitsee terveyskeskuksen, mutta ei tarvitse Himosta. Tuskin se toimittaja omasta päästään tuota oli keksinyt.


      • öhöm.....

        Varmaan kaupunginjohtaja yllättyi kovasti kun koskelaiset kerto hänelle, että kaikki ei menny Patajoella ihan putkeen... Anna mun kaikki kestää.. samaa paskaa jauhetaan vaan kuukaudesta toiseen....


    • tn14

      tyhmiä ne on aina ollu!!!

      • ollaan.

        Vituttaako?


      • pitäisi
        ollaan. kirjoitti:

        Vituttaako?

        Sehän meinaa kuitenkin sitä, että keskimääräinen älykkyystaso Jämsässä on kuntaliitoksessa laskenut...


      • lisää
        pitäisi kirjoitti:

        Sehän meinaa kuitenkin sitä, että keskimääräinen älykkyystaso Jämsässä on kuntaliitoksessa laskenut...

        keskimääräisestä älykkyystasosta Jämsässä.


    • jämsäläiset ei

      Nuo jämsän seppolalaiset kuvittelee olevansa ihan yli-ihmisiä ja heillä on kaupungin kassaan rahantuhlauskäytön etu-ja yksinoikeus.
      Varmaan sieltä Juupavaarastakin joku asiakas jämsässä käy, jaa niin mutta sehän onkin eriasia.

      • vaiika jämsänkoski

        siihen liitettii. siellä kun äö on ollut jo nolla muutenkin.........


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      101
      4507
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3343
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      36
      1388
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1183
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      37
      1116
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      13
      1064
    8. 158
      1007
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      934
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      872
    Aihe