Suvi Lindén

niittää mainetta

Lindén lupaa olla “vähintään kolmessa vartissa pillusillaan vahtimestarin kopin edessä, mikäli Olli-Pekka ja muut pojat käskevät”. Alastoman ministerin näkemisen uskotaan olevan riittävä pelote sille, etteivät urkkijat lähetä yrityssalaisuuksia Gmailistaan. Monet oikeusoppineet pitävät Lindénin näkemyksiä käsittämättöminä ja jopa vaarallisina.

“Tällainen rangaistus on julma ja epäinhimillinen. Sydänkohtauksen riski on ilmeinen, ja miehillä veren katoaminen koko alavartalosta mahdollisimman kauas peniksestä voi aiheuttaa jopa kuolioita jalkoihin”, kommentoi oikeustieteen professori Mona Tumba.

http://lehti.samizdat.info/2009/02/12/2961/

Eikö se voisi keskittyä vain golf-tukiaisten jakamiseen sukulaisilleen?

4

363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hävettää kamalasti

      Olla Oululainen, mitähän sammakkoja se akka vielä suustaan päästää ?

    • K-pää

      Ainahan ne porvarit ovat härskejä olleet. Työläisten pitää olla nöyrää ja hyppiä herrojen tahtiin vaikka alasti, jos ne niin sanoo.

    • ei viitsi katsella

      Kyllä tuota Suvi SUTKI linttaa ei viitsisi katsella pillusillaan eikä muutenkaan! Olisi kamalaa jos olisi tuollainen muija , hyi siitähän näkee kohta painajaisia !!!!!!!
      Kiero ja herrojen perseen nuolija koko ämmä! Ja oman edun tavoittelija sitteen viimosen päälle niin kuin kaikki sekoomuslaiset muutenkin vai vieläkö muistatte kohun kun lintta kierrätti SOK;n rahat rovaniemen sekoomuksen kautta omalle vaali tililleen?? HYI HYI

      • anneanneanne

        ole Suvilla mitään vikaa. Ihan miellyttävän näköinen. Muuten en erityisemmin tykkää, vaikken tietty henklökohtaisesti tunne. Ehkä eniten ärsytti aikoinaan hänen ystävättärensä, joka aiheutti kauhua täällä Oulussa ennen poismuuttoaan . Pilasi Suvinkin mainetta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6023
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4782
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2823
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe