Maksan 1 Mbit/s langattomasta 3G-yhteydestä. Koskaan se ei sitä ole ollut. Nytkin yhteys on n. 100kbit/s. Hyvin ärsyttävää, Soneralle ei voi kirjoittaa sähköpostia. Asiakastukeen voi kyllä kirjoittaa, mutta he eivät vastaa siihen. Asiakas ei mahda asialle mitään. Miten ylimielistä toimintaa. Kysyisinkin Soneran edustajalta, miksi yhteys ei ole luvattua 1 Mbit/s?
1Mbit/s yhteys
8
1588
Vastaukset
- nopeus on 1megaa ei jotta s...
sama kaikissa liittymissä operaattorista riippumatta.Millä testasit sen
http://speedtest.net/index.php- pete42
Sopimuksessa lukee SONERA DATA TEHO 1 Mbit/s.
- kokenut onkin
Määräaikaisen sopimuksen tehdessäsi olet hyväksynyt sopimusehdot jossa asia on mainittu. Pitää vain lukea huolellisesti sopimusehdot ennenkuin nimeään lykkää mihinkään sopimukseen. Tällä tavoin toimien monta kysymystä ei tarvitsisi esittää täällä jossa tietämätön kysyy ja taitamaton vastaa.
- millä olet mitannut?
Millä olet mitannut? Ymmärrätkö tavujen ja bittien eron, eli tiedostoja lataavat ohjelmat ilmoittavat nopeuden tavuina - nopeustestit ja operaattorit taas bitteinä. 1 tavu = 8 bittiä.
- pete42
mittasin http://www.msoynet.fi/speed.htm. Nyt uhteys on n.300 kbit/s. Ei tuota voi kukaan ymmärtää tavuiksi/s. Sehän olisi n.2,4 Mbit/s
- ...
pete42 kirjoitti:
mittasin http://www.msoynet.fi/speed.htm. Nyt uhteys on n.300 kbit/s. Ei tuota voi kukaan ymmärtää tavuiksi/s. Sehän olisi n.2,4 Mbit/s
Hmm... Ei tunnu luotettavalta tuo. Minulla se antaa 12 megaa tai 14 megaa. Heh, yhteyteni on kuitenkin 10 megainen. Ficoran mittarilla tulee minusta tarkkoja ja päteviä lukuja.
- tuunari
... kirjoitti:
Hmm... Ei tunnu luotettavalta tuo. Minulla se antaa 12 megaa tai 14 megaa. Heh, yhteyteni on kuitenkin 10 megainen. Ficoran mittarilla tulee minusta tarkkoja ja päteviä lukuja.
Laajakaista langattoman 1MB yhteyden.Speedtest antoi tuloksen 147 kbps ja tornio24 nopeustesti 66,10kbps.Aina kun vähänkään enemmän on käyttäjiä,niin nopeudet ovat tuota luokkaa.Liian hidasta.Täytyy lähettää ministeriöön viestiä,että muistelevat miten se sonera aikoi nuo harvaanasuttujen alueiden laajakaistayhteydet toteuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481