Saavatko

seurustella vastakkaisen sukupuolen kanssa lainkaan?
Ovatko vaan perheelliset, avioliitossa ja avoliitossa olevat kunniallisia ihmisiä?
Käsittääkseni ennen avioitumista jokainen on tiettävvästi seurustellut ennen sitä vai ovatko menneet vihille heti ensimmäisen kahvikupposen jälkeen?
Tämä kyssäri on tehty kaikkien sinkkujen ja eronneitten puolesta kun se tuntuu olevan niin arka aihe perheellisille immeisille?
11466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

tietenkään ei saa seurustella - sinä syntinen, vihille vaan heti ensisilmäyksen jälkeen - niin se on.


Ja olen ihan tosissani..










:)

Äänestä
  • oletkin hupaisalla päällä tänään, hyvä Pirre*
    :))

    Äänestä

  • vihille kenenkään kanssa, mistä moinen päähänpiinttymä?
    Havittelen karkauspäivänä sitä retonkia kun rikoo on riskillä ruma mutta riskinsä on kosinnallakin.
    Kamalaa jos joku vastaiskin myöntävästi - apua!

    Äänestä

  • Meriläinen kirjoitti:

    oletkin hupaisalla päällä tänään, hyvä Pirre*
    :))

    ihan tyhmiä kysellään..vielä tänä päivänä, v.2009!

    Yritin sarkasmia, olinkohan vain nenäkäs :/

    Äänestä

Onko jossain päin Suomea joillain ihmisillä ongelmia tämän asian kanssa? Arvostelevatko naapurit sinun seurusteluasi?

Äänestä
  • olematonta seurustelua - siis en seurustele lainkaan, olen erakko.

    Äänestä

olet päähäsi saanut, etteivät sinkut saa seurustella. Kun minusta tuntuu, että perheelliset enemmänkin, (hyvin voimakkaaasti), yrittävät olla puhemiehinä siihen onneen ja autuuteen, vaikka itse tappelevat keskenään jatkuvasti. Joskus joutunu lyömään nyrkkiä pöytään, että onkai tässä nyt mullakin jotain sanomista, siis tässä elonkumppaninhaku asiassa.
Pienellä paikkakunnalla juttuja herkästi liikkuu, mutta eikai se seurustelua haittaa. Enemmänkin ne on kiusallisia silloin, jos ilman sen kummempaa tarkoitusta pidetään yhteyttä.

Äänestä

Tää on 50 ikäisten sivusto, joten ei tietoakaan paljonko käyttäjistä on sinkku, vai vapaa!

En päätä silitteleisihetkeen, ei kun bravuuri on se etten mä edes näe ko. henkilöä.

Tuskin sun kannattaa tulla tänne avauksia tekeen, voi jäädä turhautumisen piikkiin!

Äänestä

Me ollaan seurusteltu kuusi vuotta, kuuden asunnon loukussa, ja nyt vakiinnuttu yhteen toistaiseksi ainakin, hih hih. Ja nyt ollaan enää vain neljän asunnon loukussa.

Pitkä seurusteluaika johtuu osaksi olosuhteiden pakosta, siis miehen komennustöiden vuoksi ja ehkä sitä myös tässä iässä haluaa tehdä kaiken harkitusti. Me haluttiin ainakin katsoa vähän tarkemmin mitä olemme saamassa, hih hih.

Harvan meikäläisen ikäisen olen kuullut lyövän hynttyyt eka kahvikupposen jälkeen yhteen. Jokainen kuitenkin taplaa tyylillään. Tsemppiä seurustelijoille.

Äänestä

Olen aina elellyt yksikseni, eikä mitään vaikkeuksia ole ollut muiden puheista. Ei ainakaan kukaan ole minulle itselle tullut sanomaan. Leikkimielisiä "akanotto juttuja" ei pidä ottaa henkilökohtaisesti. En oikein osaa kuvitella mikä seurustelun voisi estää, jos siihen jollakin on halua. Kunhan varatut pitävät näppinsä erossa sinkuista, ja päin vastoin.

Äänestä
  • kenellekkään sillä en aio poistua kämpästäni muuten kuin kauppaan ja lenkille ja vanhaa äitiäni tapaamaan.
    Minun elämäni on ohi, niin se vaan on.
    Hautapaikka on jo varattuna.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sinkut kirjoitti:

seurustella vastakkaisen sukupuolen kanssa lainkaan?
Ovatko vaan perheelliset, avioliitossa ja avoliitossa olevat kunniallisia ihmisiä?
Käsittääkseni ennen avioitumista jokainen on tiettävvästi seurustellut ennen sitä vai ovatko menneet vihille heti ensimmäisen kahvikupposen jälkeen?
Tämä kyssäri on tehty kaikkien sinkkujen ja eronneitten puolesta kun se tuntuu olevan niin arka aihe perheellisille immeisille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu