No ei näytä Tuula Peltoselle tosiaan nuo "virat" vielä riittävän. Vaikka rouva ei mitään aikaan saakaan, niin aina vaan tulee uusia pestejä. Nyt hänelle annettiin Keski-Suomen kansanedustajien puheenjohtajuus.
On pettymys, varmasti monelle, että nainen ei ole kuin hyvä puhumaan ja enimmäkseen siitä mitä pitäisi saada aikaan, mutta kun hän ei oikasti saa mitään aikaan.
Ehdottomasti toinen Peltosen tilalle seuraaviin vaaleihin. Tai hoitajoon vain yhtä virkaansa saaden EDES jotain tehtyä. Nyt kymmenessä mukana vailla mitään "käskyä", että tulosta pitää tulla. Tulospalkkaus noille "puhujille" pitäisi olla!!!!
On pettymys, varmasti monelle, että nainen ei ole kuin hyvä puhumaan ja enimmäkseen siitä mitä pitäisi saada aikaan, mutta kun hän ei oikasti saa mitään aikaan.
Ehdottomasti toinen Peltosen tilalle seuraaviin vaaleihin. Tai hoitajoon vain yhtä virkaansa saaden EDES jotain tehtyä. Nyt kymmenessä mukana vailla mitään "käskyä", että tulosta pitää tulla. Tulospalkkaus noille "puhujille" pitäisi olla!!!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
HALOO! toi on normaalia DEMARI käytöstä minä ensin minä sitten ja minä taas.
pyrkii olemaan ammattipoliitikko. Aina paikalla, ainakin alussa meetingiä. Vastaukset ovat ympäripyöreitä ja aikaansaannokset olemattomia. Hän tietää, että tärkeintä on esilläolo. Kuinka moni todella seuraa, mitä kansanedustajat puuhastelevat.
Tuulahan on nykyaikainen ammattipoliitikko ja siitähän hän saa palkkansa.Äänestäjien ja meidän paikallisten maksajien pitää myös osaltaan pitää huoli siitä, että Tuulasta saadaan jotain hyötyäkin. Eli seurataan tekemisiä ja puheita ja kirjoituksia jne. Jämsästä oli muutama vuosi sitten opettajakansanedustaja. En muista kovinkaan paljon asioita, joita hän olisi erityisesti " saanut aikaiseksi ". Mutta jos poliitikko ei ole yhtään esillä, niin kukapa häntä huomaa tai muistaa tai kuka käy pöytäkirjoista tutkimassa, onko äänestänyt jaa tai ei tai peräti tyhjää.
siitä, että paikallinen poliitikko puhuu seipäistä kun toimittaja heinistä. Olen muutaman kerran kuullut T. Peltosen haastatteluita K-S radiosta ja todella hävennyt. Asiatuntemus on todella ohutta. Pitäisi kieltäytyä haastattelusta, jos ei tunne asiaa, josta haastatellaan, tai sanoa suoraan haastattelijalle, että en tunne asiaa mieluummin kuin puhuu puutaheinää. Mutta tyhjyyttäänhän ne tynnyritkin kolisevat.
Ikävää tuommoinen aiheeton solvaaminen. Häpeisit perkele. mutta ethän sinä osaa.
Olen minäkin näitä haastatteluja kuullut ja Peltonen on esiintynyt niissä ihan asiallisesti, eikä asiantuntemuksessakaan ole ollut mielestäni mitään huomauttamista. Joillakin typeryksillä näyttää vain nyt olevan jonkinlaisena missiona kansanedustajan parjaaminen. Menisit hoitoon!
Tiedän, että kansanedustajilla on systeemi, että puheenjohtajuus kiertää vuorollaan jokaiselle. Eli ei varmaan ole sen kummemmin valittu.