Ravun ja Skopun kiihkeä suhde...

Skorpparineito

Oijoi mikä mies...Ei heti uskois, et noin ihanaa rakastajaa voi ollakaan. Mä oon ihan myyty...Tää oli ihan maailman ekoin rapu, johon olen edes tutustunut. No heti naisena herää kysymys, et rakasteleeko rapu täysillä, jos ei oo tunnepuolella mitään mielenkiintoa...?
Mua ihan pelottaa, jos vaikka meen ja rakastun. Rapu on muutenkin valloittava persoona. Itse olen saanut vuoden sisään maistaa karvasta lääkettä Vaakamieheltä (Pettäminen) ja Kalatmieheltä (ei vastannut odotuksia petissä, hellyydessä eikä tunnepuolella) ja nyt sydänparka ei kestä enää kauheesti murskaantumista.
Mites, kun jos mä ihastun niin osoitan sen kyl välittömästi ja pidän huolen, et toinenkin sen tietää. Karkoittaako suoruus ravun pois? Auttakaa mua! Kertokaa mikä on pahin virhe jne....

11

2657

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raputyttönen

      ...on näiden kahden liitto: 2 herkkää vedenmerkkiä! Ex-mies oli skopu ja nykyinenkin skopu, joten koukkuun olen päättäväiseen ja kiihkeään mieheen jäänyt. Suhteemme on joko tai, mutta auvoisia tavallisia päiviäkin mahtuu joukkoon...Kuitenkaan en voisi ajatella mitään muuta merkkiä partnerikseni.
      Neuvoksi: se, mikä nyt suhteessa vain tuntuu pieneltä kurjalta, muuttuu ajan myötä riidan ja eron syyksi. Nauti ja elä täysillä!

    • Rapumies vm81

      ja vielä kerran PYH!!! Rapumiehen ja skorpparinaisen jutust ei tuu yhtikäs mitää. (koettu on)

      • skorpionimiehen

        väliilä se toimii erinomaisesti (kokemusta on!!!)
        :))))))))))


    • ...rapu....

      Rapu ja skopu sopivat yhteen. Kipinää voi kyllä olla; ja me ravut ollaan aika ailahtelevaisia...
      Rapu on kyllä aito, eli jos teillä menee hyvin sängyssä, niin ei se mitään feikkiä ole.

      Rapu ei ole ehkä niin suoraviivainen kuin skopu, mutta ravuilla on taipumusta johtaa asioita. Huomaat sen jonkin ajan kuluttua, ja sinun pitäisi ratkaista asia älyllä, ei tunteella. Näiden merkkien välille voi kuitenkin ennustaa tosirakkautta.

      Nimimerkillä se mikä ei tapa, vahvistaa :-)

      • kaurisNainen

        *syvä huokaisu* ;)
        tapasin rapumiehen ja voiko ihanampaa miestä olla, kaikinpuolin! sängyssäkin otti naisen huomioon eikä se ollut feikkiä. ensimmäinen mies minulla joka halusi tyydyttää naisensa (kysyi haluanko tulla ensin, kukaan mies ei ole koskaan ajatellut minun nautintoani, vain omaansa)
        paljon kehutut "seksuaaliset" skorpparimiehet jäävät kyllä toiseksi. seukkasin sellaisen kanssa vuoden eikä voi kyllä kehua, omaa itseään ajatteli, joka asiassa, sängyssäkin.


    • scorpioni tyttö..

      .. Minä ja mun ihana rapu mies ollaan oltu 5vuotta yhdessä ja erottamattomat ja siinä yhdyn että seksi on kyllä upeaa.. Mies niin ottaa ja antaa.. Älä pelkää, rapu ei feikkaa.. Ja uskollisempaa miestä et löydä. Tottakai kuoreensa välillä piiloutuu, mutta rapu on helppo hemmotella esille.. Onnea jatkoon... Ja nauti..

    • neiti noiprocs

      Oumai. Olen rakastunut todella palavasti rapumieheen ja toivon todella, että tästä tulee jotain. En edes itse käsitä mikä hänessä vetää puoleensa. Ne tummat silmät ovat kuin magneetti, ja minä olen kasa pieniä rautahippusia. Aivan uskomaton ihminen .. Huoh. ♥

      • NeitsytN-73

        Mullapa on pettävä Rapumies ja hänen kohteensa ovat kaikki muut naiset ja tällä hetkellä kierroksessa SkorppariN.Se siitä mukavasta Rapumiehestä.Tummat silmät ja kaikkea.Saanu kärsiä vaan koko ajan.Mikään ei sille riitä.


      • vain sitten
        NeitsytN-73 kirjoitti:

        Mullapa on pettävä Rapumies ja hänen kohteensa ovat kaikki muut naiset ja tällä hetkellä kierroksessa SkorppariN.Se siitä mukavasta Rapumiehestä.Tummat silmät ja kaikkea.Saanu kärsiä vaan koko ajan.Mikään ei sille riitä.

        jokin pidättelee sinua hänessä?!? weird


      • MasterZeromus
        NeitsytN-73 kirjoitti:

        Mullapa on pettävä Rapumies ja hänen kohteensa ovat kaikki muut naiset ja tällä hetkellä kierroksessa SkorppariN.Se siitä mukavasta Rapumiehestä.Tummat silmät ja kaikkea.Saanu kärsiä vaan koko ajan.Mikään ei sille riitä.

        Pidä määrätyn laisesta seksistä.


    • Gogemusta

      On uskollinen (ja jos ei ole, tunnustaa sen heti), kiintyy lujasti, lämmin luonteeltaan (ulospäin voi olla kylmäkin), rauhallinen, vakaa (ainakin oma rapuni), tekee minkä lupaa, rehellinen, pitkäikäinen kumppani. Skopu itsekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      19
      5073
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      536
      2587
    3. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      19
      2262
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      151
      2190
    5. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      23
      1893
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1644
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1535
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      121
      1185
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      127
      927
    10. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      40
      889
    Aihe