valtio ja kateelliset ihmiset

Entinen poliisiylijohtaja Markku Salminen on kuollut. Hän oli kuollessaan 61-vuotias.
5377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei missään ole niin eripurasakkia, kuin poliisissa.
ei eduskunnassakaan toinen tongi toisen matkakuluja.
eikä missä asuu .sen hoitaa lehdistö nykyään.
kuka luottaa poliisiin.
huumeryhmäkin joutuu kaiken salaamaan,siis toisilta poliiseilta.jotta vinkit säilyy.

Äänestä

Salminen oli alkoholisti, ja ennen kuin muuta ilmoitetaan, on syytä uskoa, että sairaskohtaus oli alkolismin luonnollinen seuraus.

Poliisin parissa alkoholistia mielellään jahdataan eli ilmiannetaan, koska ko. henkilön poistuminen virkavahvuudesta aiheuttaa vyöryn ylöspäin. Tästä syystä mies ilmiannettiin sekä virka-auton väärinkäytöstä että rattijuopumuksesta.

On melkoista revittelyä puhua ajojahdista tai tappamisesta. Alkoholistit kokevat lähes aina sairautensa seuraukset paitsi terveydellisesti myös sosiaalisesti. Näin kävi myös Salmiselle.

Äänestä
  • Tietysti jokainen himoitsee toisen virkaa, niin raadollistahan se on.

    Sitten voi vain kysyä, miksei häntä ohjattu hoitoon, ehkä ohjattiinkin.

    Äänestä

  • "On melkoista revittelyä puhua ajojahdista tai tappamisesta. Alkoholistit kokevat lähes aina sairautensa seuraukset paitsi terveydellisesti myös sosiaalisesti. Näin kävi myös Salmiselle."

    No mitäs tuo sitten muuta on kuin "kaikkitietävän revittelyä"?

    Jotenkin tuntuu surulliselta ja samalla hullunkuriselta että nimettöminä täällä keskustelupalstalla maalaillaan juuri edesmenneestä ihmisestä ties mitä.
    Jota todennäköisesti ei tunneta eikä tunneta kuolinsyytä. Eikä se edes kuulu kenellekään, mutta silti jotkut katsovat asiakseen tuoda tänne omia pahantahtoisia arvailujaan mukamas totuuksina.

    "Näin kävi myös Salmiselle"
    Vai niin? Häpeäisit kirjoittaja, keksisit itselle vaikka jonkin kehittävän harrastuksen tuon ihmisten mustamaalauksen puun takaa sijaan.
    Varsinkin juuri edesmenneiden.


       

    Äänestä

ja mitäs siitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tappoi Salmisen kirjoitti:

Entinen poliisiylijohtaja Markku Salminen on kuollut. Hän oli kuollessaan 61-vuotias.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu