Pk-seudun "exiä"?

Eli löytyykös täältä muita pk-seutulaisia entisiä veeälliä? Itse olen kolmikymppinen mies ja suht kypsällä iällä vasta tästä liikkeestä irtautunut, joten muita ystäviä ja tukiverkkoa ei juuri ole. Täten ja muutenkin olisi mukava tutustua muihin, joilla samanlainen tausta?
5646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pk-seudulla on järjestetty jopa pari ex-vl tapaamistakin viimeisen reilun puolen vuoden aikana. Loppukeväästä todnäk. tulossa vl-aiheinen UUT tapaaminen Helsingissä.

Muihin ex-vl:iin voinet tutustua parhaiten Hakomajan Ex-vl foorumissa:
http://www.hakomaja.net/keskustelu?func=showcat&catid=21

Äänestä
  • Kiitos viestiketjusta! Minuakin kiinnostaa. Admata, mikä on tuo UUT? Ja mistä saa tietoa tuosta mainitsemastasi loppukevään tapaamisesta? Tai siis, missä sitä valmistellaan ja mitä palstaa tms tulee haukkana seurata, jotta pysyy ajan hermolla ja pääsee mukaan? :D

    Äänestä

  • ssdsdasddsads kirjoitti:

    Kiitos viestiketjusta! Minuakin kiinnostaa. Admata, mikä on tuo UUT? Ja mistä saa tietoa tuosta mainitsemastasi loppukevään tapaamisesta? Tai siis, missä sitä valmistellaan ja mitä palstaa tms tulee haukkana seurata, jotta pysyy ajan hermolla ja pääsee mukaan? :D

    >> mikä on tuo UUT? Ja mistä saa tietoa tuosta mainitsemastasi loppukevään tapaamisesta?

    Äänestä

  • old_profile_16572 kirjoitti:

    >> mikä on tuo UUT? Ja mistä saa tietoa tuosta mainitsemastasi loppukevään tapaamisesta?

    tulossa. Viimeksi en työesteen takia päässytkään.
    Viimeisimmästähän olen kuullut paljon hyvää ja hyvää on myökin se, että sinne voivat osallistua kaikki sellaiset, jotka tuon tyyppisiä tilaisuuksia kokevat kaipaavansa vakaumuksesta ja sen asteesta riippumatta.

    Äänestä

Hei 30v! Jos kaipaat keskustelua vanhoillislestadiolaisuudesta niin olen valmis keskusteluun. Olen itse "puhujan poika".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolmekymppinen mies kirjoitti:

Eli löytyykös täältä muita pk-seutulaisia entisiä veeälliä? Itse olen kolmikymppinen mies ja suht kypsällä iällä vasta tästä liikkeestä irtautunut, joten muita ystäviä ja tukiverkkoa ei juuri ole. Täten ja muutenkin olisi mukava tutustua muihin, joilla samanlainen tausta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu