Olemme molemmat 30, avioliitossa ja haluamme lapsen. Ongelma on siinä, että vaimoni vihaa ja inhoaa seksiä yli kaiken! Hän suuttuu jo pelkästä kosketuksesta, jos kuvittelee siinä olevan jotain seksuaalista.
Vaimoni ehdotti, että käytämme keinohedelmöitystä eli hänen munasolu ja minun siittiö hedelmöitetään ja laitetaan sitten hänen kohtuun.
Tiedän, että tämä kuulostaa pikkuisen hölmöltä, mutta vaimoni tuntien tämä on ainoa tapa.
Pääseekö keinohedelmöitykseen tällaisella "syyllä"?
Vaimoni ehdotti, että käytämme keinohedelmöitystä eli hänen munasolu ja minun siittiö hedelmöitetään ja laitetaan sitten hänen kohtuun.
Tiedän, että tämä kuulostaa pikkuisen hölmöltä, mutta vaimoni tuntien tämä on ainoa tapa.
Pääseekö keinohedelmöitykseen tällaisella "syyllä"?
Vastaukset 19
Vanhimmat
ole tarkoitus edes lisääntyä.
luonnolisuus lisääntysessä. eihä sitä nyt joka päivä tarvii monta kertaa kieriskellä. mutta eipähän halut lähde. seksi pitää suhteen kunnossa.
Vaimollasi on jotain psyykkisellä puolella pahsti vialla. Ennen kuin tuo asia on selvitetty ja tilanne korjattu ei lapsen tekoon tule missään nimessä ryhtyä. Ole miehenä vastuullinen äläkä hanki lapsia tilanteeseen, jossa heidän äitinsä ei ole terve ja kunnossa.
joutunut insestin uhriksi tai jotain väkivaltaa, mistä ei ole toipunut.
Keskustelkaa asia auki, jos vaikka löytyisi syy tähän
voin sanoa, että jos tuo on ainoa syy, niin älkää edes urittäkö lasta.
Kuinka tämä seksiasia on teillä sitten hoidettu?
Jos sinulla on lupa harrastaa seksiä jonkun muun kuin vaimosi kanssa, niin sitten tuo kuvio voi toimia, en oikein usko, että muussa tapauksessa pysytte yhdessä.
Hoidot maksaa tuhansia euroja- ja samalla te viette joltakin sellaiselta parilta ajan, joka ei saa lapsia (siis löytyy oikea syy taustalta.)
aika kummalliselta joka tapauksessa tilanteenne kuulostaa.
Ai, "pikkuisen hölmöä"....? Jos noin on, mietipä miltä tuntuu muutaman vuoden jälkeen kun on "aivan perkeleen hölmöä" pihtarisi kanssa.
-Mikä olikaan tarkoituksesi tuollaisessa suhteessa, kuinka hölmö sinä olet jos tuollaista akkaa katselet? Jos sinulle riittää perheen/vaimosi kukkarona/yleismiehenä/apuhoitajana/ olo, niin sittenhän kaikki on ok ja toivotan teille onnistunutta ja iloista odotusta.
paljon käyttöä keksi, mutta postitappa mulle niin täytän ja laitan eteiseen kontalleen kenkätelineeksi.
osoittaa tän palstan tasoa hyvin.
parasta vaimoainesta aloituksen kuvaama naaras on. Kyllä täytyy myöntää että kateeksi oikein käy, epäilen että jääkaappikin on tehokkaampi lisääntymään. Tulee varmaan ruumiineritteetkin akalta jääpuikkoina ulos. Liekö kuitenkin provoilua tuo aloitus, niin että turhaan keuhkoat.
tapauksessa saada kenohedelmöitystä. Vaimosi pitäisi mennä hoitoon. Jos hän ei siitä tokene, niin silloinn sinun on parasta jättää hänet. Minä olisin tehnyt sen jo ajat sitten. Oletko ajatellut, että vaimosi saattaa olla esim lesbo?
cssccsxxga
Ensin teidän kannattaa miettiä, onko teidän suhteenne aivan kunnossa ja onko vaimollasi kaikki ihan hyvin. Kaikki eivät vain välitä seksistä, vaikka asiat heillä olisikin kaikki mallillaan, mutta kannattaa silti varmistaa, että hänellä on kaikki kunnossa. Toimiiko teidän parisuhteenne hyvin?
Jos vaimosi voi hyvin ja suhteenne voi hyvin, niin mikäs siinä sitten. Tärkeää on kuitenkin se, että lapsi tulee onnelliseen suhteeseen ja vanhemmille, jotka voivat hyvin.
perheterapeutille tai vaikka väestöliitossa, sieltä saa tietoa mikä hoitomuoto olisi teidän tilanteeseen sopivin.
kuullostaa oikeammalta vaihtoehdolta kuin keinohedelmöitys.
Miksi tarvitsette tuota keinohedelmöitystä? Jos olette muuten "normaaleja" niin riittää että siemennestettäsi vain ruiskutetaan vaimoosi. Ei siis tarvita erillistä hedelmöitystä. Tuonhan voi hoitaa ihan kotikosteinkin ja hän itse ilman sinun läsnäoloasi. Esim. Lesbot käyttävät tuota menetelmää jossa joku tuttu vain suostuu siemennestettänsä antamaan.
Joten jos nyt jollain ihmeellä tämä kysymys ei ole provo niin voisitte ainakin vähän ensin miettiä...
http://www.helsinki.fi/~jpaavone/artik2.html
http://vdopas.com/
http://www.vaestoliitto.fi/seksuaaliterveys/seksuaaliterveysklinikan_nettipa/naiset/vulvodynia/
Onko naisellasi joku sairaus, joka estää yhdynnät? Nämä ovat varmaan syyt, miksi naisesi ei halua seksiä.
Kuinka usein oikein harrastatte seksiä?
Ajattelin ensin että hoidot olivat aiheuttaneet haluttomuutta, kuten meillä kävi. Vaimo siis olen. Aikamme yritettiin ja yritykset meni siihen kerran kuukaudessa ottiaikana seksiä ja arvata saattaa, että aloin suorastaan vihata mieheni kosketusta. Seksi oli väkipakkoa, paikat kuivana ja miehellänikin lopulta ei onnistunut, vaikka on tyyppiä aina valmis oli aika, paikka mikä tahansa.
Selvittäkäähän ensin oikeat ongelmat ja kokeilkaa normaalisti saada niitä lapsia, ei tuo ole lapsettomuutta.
Jonkun muun kanssa sillä vaimosi ei ole ehkä terve, joten se miten hän suhtautuu lapsen saatuaan lapseen ja sinuun on arvoitus.
Monesti ainakin seksuaalinen väkivalta tuottaa tuollaista. Tosiaan jotkut lääkkeetkin ja masennus ja moni muu tuottaa haluttomuutta, mutta kyllä sitä nyt edes miehen takia koittaa edes. Sitten taas jos on raiskattu tai muuta vastaavaa niin seksistä voi tulla tosi ahdistava ja pelottava asia. Kyllä kannattaa tosiaan selvittää mistä tuo käytös johtuu ihan ekana ja sitten laittaa lapsi alulle vaikka sitten kotikonstein, siitä varmaan löytyy ohjeita täältä jostain netistä.