Tuli tässä mieleeni noista hormooneista. Minkälainen vaikutus on esim. Leidi Vita luontaistuotteilla miehelle, nittenhän pitäisi lupauksen mukaan lisätä naisten esroageenia, miten miehillä. Onko kukaan kokeillut ja mitkä tulokset, esim. lantion levenemistä yms.
Esimerkiksi jos popsin niitä tapletteja ohjeen mukaan, samalla kun käytän rintoja suurentavaa tuotetta, onko tulokset parempia ja muuttaako tuote estrogeenitasoni ns. hallitsevammaksi suhteessa testosteroniin.
Aivan vakavissani kyselen koska en mihinkään trans hoitoihin mene mutta haluan vähän naisellisemmat muodot itselleni, Joten asiallisia vastauksia.
luontaistuotteista
6
833
Vastaukset
- hömppää.
Kyseiset luontaistuotteet eivät toimi ollenkaan paitsi hyvin minimaalisesti vaihdevuotisilla naisilla. Teoriassa ne voisivat kyllä toimiakin, mutta sen luokan annoksilla nuo kasvijutut olisivat ymmärtääkseni maksatoksisempia kun isot annokset oraalisesti otettua synteettistä estradiolia. Myöskin testosteroni pitäisi saada elimistössä naisten tasolla ennenkun mistään naishormoneista olisi hyötyä ja siihen ei auta kuin kemiallinen(jota taas ei ole suositeltavaa käyttää pitkiä aikoja kun testosteronin salpaajat on aika pahoja myrkkyjä) tai kirurginen kastraatio.
Ainoa mikä tuossa tapauksessa toimisi jos et tahdo prosessia käydä olisi ehkä jo mainittu kastraatio ja minimaalinen hormonikorvaushoito läpi elämän, mutta tuskin löydät lääkäriä joka ilman diagnoosia jaksaisi sinulle hormoneita loppuelämän ajan määrätä. Pelkkä kastraatiokin saattaisi tosin naisellistaa jos oma tuotanto on tarpeeksi iso. Erektiot toki saattaisi kyllä mennä varsinkin jos seksuaalisuutesi on miehinen ja penetraatiokeskeinen ja lapsenteon voi tietty unohtaa.
Kannattaisi kyllä miettiä noita motiivejaan jos halu naisellisiin muotoihin on noin kova, niin miksi niitä haluat jos kerran olet mies?- kanelisokeri
Ravintolisiä EI SAA syödä yliannoksia, ne todellakin rasittavat maksaa, kuten arvelit. Normaaliannoksina ok, mutta kaikkea voi saada liikaa.
- iuijughu
ja useamman vuoden käytössä tehottomaksi todettu! Aloitin ensin toisella merkillä ja tuota mainitsemaasi syön edelleenkin. Minkäänlaista vaikutusta rintojen kasvuun tai naisellisiin muotoihin ei ollut. Estrogeenin takia en sitä syö, sitä varten on varsinaiset estrogeenitabletit. Mutta noissa tuntuisi olevan sopivassa nipussa kaikenlaisia vitamiineja ja hivenaineita joista tuntuisi olevan minulle hyötyä.
popsin noita luontaistuotteita, muistaakseni vogelin uutetta ja sit jotain kasviestrogeenia. En kuitenkaan ylittänyt annostelua.
Tiesin että minulle ne olisivat ihan humpuukia mutta sisäinen tuska ajoi minut tekemään jotain oikeita lääkkeitä odotellessa.
Maksa-arvot olivatkin sopivasti kohollaan ennen oikeita lääkkeitä. Lääkärin mielestä se saattoi johtua myös rasvamaksasta.- noin...
Viipurin torilta ja paikalisesta apteekista on saanut ihka hyviä "luontaistuotteita" ainakin aikaisemmn.Voi olla, että naapuristakin löyy.
Pikku arvoitus kaakkois-suomalisille :O
Ihka kotimaista valmistetta :) - mitä humpuukia
Säästä kuule rahas parempaan tarkoitukseen. Ja vielä oikein käytät jotain "rintoja suurentavaa tuotetta". Ei biologisten naistekaan rinnat kasva millään humpuukituotteilla (ihmepillereillä tai voiteilla). Kaikkeen sitä ihmiset lankeaa. Oman hormonitoiminnan blokkauksella ja estrogeenikorvaushoidolla voi odottaakkin sitten jo näkyviä tuloksia. Naisilla kun on luonnostaakin leveämpi lantio kuin miehillä sekä rasvaprosentti suurempi ja erilailla jakautunut kuin miehillä, johtuen juuri vähäisestä testosteronitasosta ja suuremmasta estrogeenitasosta.
Mutta eihän ne bodywomanitkaan käytä muuta kuin tribulusta niiden massiivisten lihastensa kasvattamiseen ja levenneisiin leukaperiinsä. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096556Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884191L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453509TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72891Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6251501- 66918
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55903- 9889
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193868Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47849