Itse kävin tänään ostamassa, saa nähdä auttaako tähän jatkuvaan turvonneeseen oloon!
Sinaire forte-kokemuksia?
7
2075
Vastaukset
- Vaivainen
Tämä ruokavalio auttaisi muuten, muttei sitä jatkuvasti vain jaksa ylläpitää...
Ruokavaliossa sallitaan kala ja liha lukuun ottamatta naudanlihaa
Maitotuotteet korvataan soijapohjaisilla tuotteilla
Kaikki viljatuotteet riisiä lukuun ottamatta ovat kiellettyjä
Muita kiellettyjä ovat hiiva, sitrushedelmät, kofeiinipitoiset juomat ja vesijohtovesi- suklakakku
mikä 'vaiva' sul on todettu?
- kirjotuksen
suklakakku kirjoitti:
mikä 'vaiva' sul on todettu?
perusteella) ärtynyt paksusuoli
ja haluaa tarjota nimenomaan
tätä ruokavaliota. Uskoo
ruokavalion rajaamiseen kuten
me lähes kaikki täällä. - Vaivainen
kirjotuksen kirjoitti:
perusteella) ärtynyt paksusuoli
ja haluaa tarjota nimenomaan
tätä ruokavaliota. Uskoo
ruokavalion rajaamiseen kuten
me lähes kaikki täällä.Sepä se.. Nyt on muuten rauhoittunut, mutta turvotus paha. Siksi halusinkin tietää onko muita auttanut tuo Sinaire forte.
- Sinaire jatkuvassa käytössä
Minulla todettu ärtyneen suolen oireyhtymä ja Sinaire jatkuvassa käytössä. Toimii kohdallani hyvin, kunhan vain muistan ottaa tabletit ennen ruokailua. Sinairen ja ruokavalioni kanssa tulen toimeen.
- vaivoja on
onko kyseinen tuote apteekki vai luontaiskaupan tuote?
- Kovia koettu
Minulla on pitkä historia ongelmallisesta vatsantoiminnasta. Aivan nuoresta, alle parikymppisestä pitäen olen kärsinyt niin kovasta vatsasta kuin turvotuksesta ja ilmavaivoista. Siinä määrin, että pahimmillaan ulostaminen onnistui kerran viikossa ja turvonnut olo on kiusannut jokseenkin koko ajan. Plus ikävät paukahtelut päälle.
On tullut kokeiltua kaiken maailman kuidut ja luumut ja lääkkeet. Ajoittain vatsan olen saanutkin toimimaan "luonnollisesti", mutta vain siten, että olen vähentänyt ruokailun aivan minimiin. Ikuisessa nälässä en kuitenkaan pysty elämään. Ns. terveellinen ruokavaliokaan ei ole auttanut.
Pari vuotta sitten (kiitos näiden keskustelupalstojen) päädyin kokeilemaan magnesiumia. Ja sen jälkeen ummetus, josta ehdin kärsiä melkein 30 vuotta, on ollut poissa. Otan kaksi kertaa päivässä 350 mg tabletin. Jos jää väliin useamman päivän, ongelma palaa.
Noin viikko sitten törmäsin tähän Sinaire Forteen ja uskallan jo nyt sanoa että apua on. Ongelmani ovat sitä luokkaa krooniset. Aivan käsittämättömän hieno olo kun ei koko ajan turvota. Nukkuminenkin sujuu mukavammin. Olen ottanut vasta 2-3 tablettia päivässä, aion nostaa noin neljään tässä vaiheessa. Olo on jo 80% parempi, pieni lisäys ehkä helpottaa oloa vieläkin enemmän.
Jos vaivoistani näin pääsen eroon, elämänlaatuni kohenee huikeasti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse794578Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093813Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1643583Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.532040Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1281098
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381034- 57953
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27872