Pitääkö hakemus palauttaa

Olen seuraavan neljän viikon rupeaman yhtäjaksoisesti töissä. Pitääkö hakemus täyttää jos jaksolla ei ole yhtään työttömyyspäivää?
2332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Laita vain sitten kun työttömyysaika on täynnä hakemuksen liitteeksi palkkatodistus tuolta työssäoloajalta. Kyllä se siitä selviää.

Äänestä

työ,niin täytä vaan Kelaan kuponkia.Katkaisemalla
joudut vaan paperi härdelliin uudemman kerran.
ruksaa kumminkin työttömyys jatkuu kohta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joukomies kirjoitti:

Olen seuraavan neljän viikon rupeaman yhtäjaksoisesti töissä. Pitääkö hakemus täyttää jos jaksolla ei ole yhtään työttömyyspäivää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu