Jokaisella ystävyydellä on oma ainutlaatuinen dynamiikkansa. On ystäviä, joita näe kuukausiin tai vuosiin, mutta kun ystävät jälleen tapaavat, he jatkavat suoraan siitä, mihin viime kerralla jäivät. Jotkut ystävät vaativat enemmän huomiota ja antavat vastineeksi rakkautta, tukea ja huomaavaisuutta..
Jotkut ystävät ovat kuin luonnostaan osa jokapäiväistä elämää. He ovat innoittajia, erilaisia kavereita, rehellisiä suomalaisia ihmisiä, pyyteettömiä tukipilareita, huoltajia, huollettavia ja muita tovereita..
Sanalla sanoen he ovat ystäviä..
Siis kaikille teille oikein hyvää ja lämmintä ystävänpäivää..
Hyvää ystävänpäivää !
14
969
Vastaukset
- Pirre**
nimirosvo, ystävänpäivää.
- vipuun
Mut sinähän se oot oikee pirre,kaikkee kivaa sulle.
Hei,
mulla on tämä pirre-nikki ollut käytössä jo varmaan toista kymmentä vuotta, ellei enemmältikin.. mä luulen kyllä että sä olet kopio :)eli tarkoitin sitä.. että me ollaan kaksi erilaista ihmistä, joilla on melkein sama nikki.. ei ihan onneksi.. koskapa minä en ole sinä etkä sinä minä..
- 2003
pirre-tyttö kirjoitti:
Hei,
mulla on tämä pirre-nikki ollut käytössä jo varmaan toista kymmentä vuotta, ellei enemmältikin.. mä luulen kyllä että sä olet kopio :)oot rekannu!
2003 kirjoitti:
oot rekannu!
mä olen käyttänyt tätä nikkiä, sillä tarkoitan että toista kymmentä vuotta..
- Pirre*
Kiva kun olet saanut kahen tähen luokituksen, mullon vasta yksi. :/
pirre-tyttö kirjoitti:
mä olen käyttänyt tätä nikkiä, sillä tarkoitan että toista kymmentä vuotta..
Täällä netissä olen ollut pirre-tytön nimellä vasta siitä lähtien kun nämä chat-palstat tuli, ennen sitä olen kirjoittanut lehtiin nimimerkillä pirre
Tuo on minun nimimerkki, ollut jo toista kymmentä vuotta.. nimimerkin lähtöajankohtaa ja tarkkaa päivämäärää minulla ei ole kertoa, mutta se ajoittaa 1990- ja 2000 lukujen vaihteeseen..- vai vittui....a
Mikähän onni joillakin on kopioida toisten nimimerkkejä ja alkaa muina miehinä kirjoitamaan, toinen tapaus lähiaikoina. Ilkeyttä vain mielikuvituksen puutetta sitä saa vain aavistella.
- Pirre*
vai vittui....a kirjoitti:
Mikähän onni joillakin on kopioida toisten nimimerkkejä ja alkaa muina miehinä kirjoitamaan, toinen tapaus lähiaikoina. Ilkeyttä vain mielikuvituksen puutetta sitä saa vain aavistella.
tähellä, on eri kuin minun rekkaamattomana käyttämäni yhen tähen Pirre*.
Joku vaan on vitsikäs..mutta ei se minua haittaa, kunhan ei muuten esiinny minuna..ja muistaa lisätä tuon toisenkin ansaitsemansa tähden :) Pirre* kirjoitti:
tähellä, on eri kuin minun rekkaamattomana käyttämäni yhen tähen Pirre*.
Joku vaan on vitsikäs..mutta ei se minua haittaa, kunhan ei muuten esiinny minuna..ja muistaa lisätä tuon toisenkin ansaitsemansa tähden :)Huomenta Pirre kumpi sitten lienetkin. Kahdella ** tai yhdellä * Käytännössä teidät kuitenkin sekoitetaan toisiinne. Käyttäkää virallisia niccejänne. Se on ainut selkeä ero ; ) Kaunis pakkaspäivä aurinkoineen on tulossa Korpeen. Hyvää päivän jatkoa Pirre yhdellä tai kahdella hatulla ; )
korpikirjailija kirjoitti:
Huomenta Pirre kumpi sitten lienetkin. Kahdella ** tai yhdellä * Käytännössä teidät kuitenkin sekoitetaan toisiinne. Käyttäkää virallisia niccejänne. Se on ainut selkeä ero ; ) Kaunis pakkaspäivä aurinkoineen on tulossa Korpeen. Hyvää päivän jatkoa Pirre yhdellä tai kahdella hatulla ; )
ja aurinkoa sunnuntai päivään..
t. Pirre- Pirre*
korpikirjailija kirjoitti:
Huomenta Pirre kumpi sitten lienetkin. Kahdella ** tai yhdellä * Käytännössä teidät kuitenkin sekoitetaan toisiinne. Käyttäkää virallisia niccejänne. Se on ainut selkeä ero ; ) Kaunis pakkaspäivä aurinkoineen on tulossa Korpeen. Hyvää päivän jatkoa Pirre yhdellä tai kahdella hatulla ; )
tähdestäni, tuosta yhestä, ja käytän sitä hamaan "hautaan".
Hyvää päivänjatkoa sinne pohjoiseenkin, täällä pakkasta melk. 20 miinusta.
Täytyy odottaa hieman lauhempaa lenkki ilmaa, ehkä iltapäivällä hiihottelen tuossa jäällä..
- Pirre*
ja Hyvää ystävänpäivän loppua Pirre-tyttö.:)
Tuolla joku taas pelleilee nimissäni, huom. kaksi tähteä, mie olen vain yhen tähen Pirre*.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874028Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242891No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750
