Jännetupintulehdus

Molempien peukaloiden jänteissä tulehdus ja olleet lepolastoissa jo neljättä viikkoa.. lääkityksenä vain tulehduskipulääkettä. Kokeilin välillä työntekoakin, mutta kipeytyivät taas niin, ettei edes normaalit kotihommatkaan suju. Sairasloma jatkuu vaan. Alkaa olla hieman epätoivoinen olo.. tuleeko näistä kunnon käsiä enää lainkaan. Olisin kiitollinen kokemuksista ja neuvoista.
4447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mikä aiheutti vaivasi?

Mitä lääkkeitä käytät ja olet käyttänyt?

Minkä ikäinen olet?

Mitä sairauksia sinulla on?

Miten syöt?

Äänestä
  • Myyjän työtä kasvien parissa ja vaivat aiheutti väärät työtavat joulukiireessä ja äkillinen kova tietokoneen käyttö vapaa-ajalla, näin ainakin itse tulkitsen. Ibumax 800 ja kipugeelejä nyt tämän ajan, muuten verenpainelääkityksellä ja kuukausi sitten aloitettu hormonikorvaushoito, ikää on kohta 44. Hieman on ylipainoa ja painonhallintaprojekti aloitettu vuoden vaihteessa Kiloklubin tukemana, melko terveellisesti siis syön.

    Äänestä

  • käsissä kirjoitti:

    Myyjän työtä kasvien parissa ja vaivat aiheutti väärät työtavat joulukiireessä ja äkillinen kova tietokoneen käyttö vapaa-ajalla, näin ainakin itse tulkitsen. Ibumax 800 ja kipugeelejä nyt tämän ajan, muuten verenpainelääkityksellä ja kuukausi sitten aloitettu hormonikorvaushoito, ikää on kohta 44. Hieman on ylipainoa ja painonhallintaprojekti aloitettu vuoden vaihteessa Kiloklubin tukemana, melko terveellisesti siis syön.

    tulehdus vaan syy mikä aiheuttaa tulehduksen. Tulehdus on elimistön oma korjausmenetelmä.

    Lääkkeet peittävät ongelman ja estävät vaivan parantumisen.

    Sinun täytyy vahvistaa kehon luonnollisia korjausmekanismeja.

    Vaihda vähähiilihydraattieen ruokavalioon. Sillä pääset myös verenpaineesta eroon.

    Äänestä

  • raskaiden esineiden kantelu rakennustöissä,monta viikkoa joka päivä,tällä hetkellä heti kun puristan jotain oikealla kädellä tuntuu kipua kyynärpäässä ja sellainen pahkura on tullu luun kohtaan ulkosivulle.buranaa oon ottaNU SILLOINTÄLLÖIN,MUT EI SE AUTA.ikää on 56 vuotta ja omasta mielestä ihan kunnossa,ei oo tarttenu sairaalassakaan olla yhtään päivää tähän asti.ei oo ollu mitään tauteja.syön kaikkea enkä liho millään vaikka kermaa joisin suoraan purkista.painoa on pikkasen alle 70 kiloa,pituus 178 senttiä,lentopalloa oon pelannu aikasemmin melkein 40 vuotta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


molemmat kädet kirjoitti:

Molempien peukaloiden jänteissä tulehdus ja olleet lepolastoissa jo neljättä viikkoa.. lääkityksenä vain tulehduskipulääkettä. Kokeilin välillä työntekoakin, mutta kipeytyivät taas niin, ettei edes normaalit kotihommatkaan suju. Sairasloma jatkuu vaan. Alkaa olla hieman epätoivoinen olo.. tuleeko näistä kunnon käsiä enää lainkaan. Olisin kiitollinen kokemuksista ja neuvoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu