renessaince golden view hotelli?

Sharmissa. Onko kellään kokemuksia? Lähinnä lapsen kanssa olleet? Muutkin saa tietty kokemuksiaan kertoa. Onko ranta millanen? Maksaako laiturin käyttö? Ym ym.
5385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Että maksaako laiturin käyttö?
Johan on.
Maksaako oven avaus ja vessassa käynti? Entä pihalla kävely?

Äänestä
  • Jollain laitureilla näyttää vaan esitteen mukaan olevan esim. 0,80e/pv laiturin käyttö Mitä sitten tarkottaakaan?

    Äänestä

  • 2009 kirjoitti:

    Jollain laitureilla näyttää vaan esitteen mukaan olevan esim. 0,80e/pv laiturin käyttö Mitä sitten tarkottaakaan?

    siis ulkohuusin käyttöä? Mahtuuko perse koloon vai pitääkö mennä basaarille?

    Äänestä

Olimme vuosi sitten samaisessa hotellissa. Siisti, iso hotellialue rauhallisella paikalla. Me oltiin tosi yllättyneitä miten hieno huoneisto meil oli. Me pidimme siis kovasti, kun tykkäämme olla pois hulinasta. Ranta oli kuulema parhaita snorklausmestoja. Ei maksanut laiturin käyttö. Tuolit olivat usein varattuja, mut me ei niissä oikein viihdyttykkään, hauskempaa oli lillua vedessä ihmettelemässä värikkäitä kaloja. Nähtiinpä parina päivänä delffiinejäkin siin riutan kupeessa. Päärakennuksessa oli aamiais- ja päivälliskattaukset. Söimme aamiaisen melkein joka aamu siellä. Hotellilla oli myös monta ravintolaa, aika usein söimme niissä, vaikka liikuimmekin paljon esim. Naama bayssa. Ainut pikku miinus oli se että jos halusi "vilskeeseen" niin täytyi ottaa taksi,mut sit kun me tehtiin diili yhden loistokuskin kanssa niin ei tarvinnut joka taksimaksusta kinata. Sille vain soitimme ja se haki ja hinta oli aina sama. Kävelymatkan päässä on kyl pikkukauppoja ja ne meille usin riittikin. Vanha Sharm ei meitä viehättänyt, se oli kamalan likainen paikka, mut Naama bayssa oli kiva kävästä ja sieltä varasimme paikallisesta matkatoimistosta meidän reissut; Kairoon lentäen, kamelisafari ja lasipohjavenereissun. Kaikki onnistu hyvin. Paikallisten kaupankäynti on aika rasittavaa, mut Naama bayssa ja Hadabassakin oli kauppoja, joissa oli kiinteät hinnat. Pari juttua ostimme tinkimällä, mut kyllä se kesti ja hermoille kävi. Jotkut kyl tykkää sellaiseta ostotavasta ja jos on sitkeä niin varmaan saakin halvalla. Meillä oli mukavat kaksi viikoa siellä. Toivon teille mukavaa matkaa! Ps. Kenkkua, kun ihmiset vastailee tollasia asiattomia kommetteja, mut älä välitä.:)

Äänestä
  • Olipa kiva saada edes yksi asiallinen vastaus :) Kiva kuulla, että hotelli on rauhallinen, koska ite emme ole mitään "bilehiiriä." Ensi vuoden tammikuussa olisi tarkoitus lähteä, joten onhan tässä vielä vähän odoteltavaa :) Mutta ompahan jotain mitä odottaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2009 kirjoitti:

Sharmissa. Onko kellään kokemuksia? Lähinnä lapsen kanssa olleet? Muutkin saa tietty kokemuksiaan kertoa. Onko ranta millanen? Maksaako laiturin käyttö? Ym ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu