Onko jollain kokemuksia telakasta? Toimiiko mitenkään paremmin kuin vaikka kotimokkula?
telakka
telakoija
8434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
minulla DNA telakka ja on toiminut kaksi kuukautta niin ettei ole pätkinyt yhtään.
Mutta onko sulla ollut ennen sitä telakkaa, kotimokkulaa tai edes pikkumokkulaa? Jos on, niin miten ne olivat toimineet?
minulla oli kotimokkula ja se pätki. sitten sain DNA:n asiakaspalvelusta luvan kokeilla tätä telakkaa ja yllätyin sillä ei ole pätkinyt nyt viikkoon kun mulla on ollut tämä telakka testisssä.
pitää olla tehty monta vikailmoitusta että DNA suostuu vaihtamaan tai edes kokeilemaan muuta yhteys keinoa.
ilman vikailmoituksia ei onnistu sellainen vaihto.
kyllä se telakkikin voi pätkiä sillä eihän se eroa millään tavalla kotimokkulan saamasta yhteydestä paitsi siinä että telakka ei ole kiinteä laite toisin kun taas kotimokkula ja molemmat käyttävät kyllä samaa operaattorin paikallista palvelinta jotenka sillä ei ole merkitystä onko kyseessä kotimokkula vai nettitikku ja telakka, mutta silti tunnen yhden jolla on ollut kotimokkulan kanssa vaikeuksia ja kun otti telakan niin ongelmat loppui, mutta miksi niin sitä en minäkään tiedä.
telakoin mokkulan ensin korkeasaareen ja siellä yhteys toimi täydellisesti, sitten telakoiduin rautatieasemalla ja siellä yhteys pätki ja vielä telakoiduin kaivopuistoon niin ei toiminut ollenkaan.
taitaa olla helsingin eteläinen DHCP palvelin paskana.
mulla on nettitikku ja kun hankin toisen koneen niin päätin ottaa telakan ja sen toimintaan saattaminen oli hankalaa ja jouduin turvautumaan DNA:n tekniseentukeen, mutta eivät he saaneet sitä toimimaan joten pakko oli pistää telakka pois ja jatkaa vain normaalia nettitikku käyttöä.
olen jo monta kertaa sanonut että jättäkää se mokkula ja ottakaa kaapeli laajakaista, mutta enää en sano vaan määrään sinut ottamaan kaapelikaistan DNA:n nimissä.