Minkäläiset ovat fiilikset muilla uusien Lagunoitten omistajilla? Minua epäilyttää miten huolto osaa näitä korjata kun autoja ei montaa maahan tullut ja varaosienkin kanssa saattaa tulla ongelmia. Hyllystä tulee tuskin juuri muuta löytymään kuin suodattimet.
Ja se vaihtohyvitys, en halua edes ajatella.
Millaiset fiilikset?
6
948
Vastaukset
- on pientä
sen ilon rinnalla, ettei tule koko ajan samanlaisia vastaan. Nyt muuten kannattaisi ostaa 2005-2007 mallin Laguna. Saa paljon autoa vähällä rahalla. Eikä tule ruostevaivoja. Jos joku puola menee joskus tai alapallonivel, niin entäs sitten.
- mieltä
varmasti olet hyvän auton olet hankkinut. itellä myös laguna ja parempaa saa hakea. ihmetyttää lagunan haukkujat, itsellä ei koskaan ole ollut ongelmia sen kanssa. tosin auto on vm 2003 joten ihan uudesta ei ole kokemuksia.
- tarkalleen
mieltä kirjoitti:
varmasti olet hyvän auton olet hankkinut. itellä myös laguna ja parempaa saa hakea. ihmetyttää lagunan haukkujat, itsellä ei koskaan ole ollut ongelmia sen kanssa. tosin auto on vm 2003 joten ihan uudesta ei ole kokemuksia.
en aja nykyään Renaultilla vaan Volvolla, mutta tulipa omistettua Megane 2005, joka oli paljon mainettaan parempi. 2 vuotta, vikoja nolla. Käytetyn auton ostajan kannattaa laittaa asiat järjestykseen. Kun halvalla saa turvallisen auton, olisi typerää ohittaa se.
- mannelavetti
tarkalleen kirjoitti:
en aja nykyään Renaultilla vaan Volvolla, mutta tulipa omistettua Megane 2005, joka oli paljon mainettaan parempi. 2 vuotta, vikoja nolla. Käytetyn auton ostajan kannattaa laittaa asiat järjestykseen. Kun halvalla saa turvallisen auton, olisi typerää ohittaa se.
käytettynä,04vm ostin n kaks v sit diisseli 1.5dci osto hetkel 87tkm lasis maksoi 14990e(perusvarustelu ilm,esp)ja auto megane2 sedan.Nyt 158tkm lasis ja korjaukset ja huollot on 20tkm välein mobil 1 0w-40(67e kaikkineen)x3 eli alle 200 e ja sen lisäks itse vaihtanu raitis-ilma s ja ilman suodatin 2 kertaa(10e molemmat kappale)eli siintä hintaa 40e lisää ja yhdet 195/65/15 renkaat 350e eli n 600e katsastus kerra ja pakolliset d vero ja vakuutus.Kulutus n 5l eli en koskaan ajanu näin halpoja kilsoja(kun vielä auton ajot saa toiminimenä vähentää verotukses ihan kivasti)niin käytetty rellu on yleensä hintansa väärti.Muuten samaan aikaan olis saanu 190tkm ajetun ilman ilm olevan golfin 3tonttua kalliimmalla.et sillai
- olen
huomannut, että renun omistajat ovat olleet autoonsa hyvin tyytyväisiä. itsellä lagunaII ja norm huolloilla olen selvinnyt. En tunne ketään jotka oltuaan ko auton omistajina olisivat sitä haukkuneet. Taitavat haukkujat olla sellaisia jotka eivät ikinä renulla ajaneet. Auton varustelutasohan on aivan erinomainen hintaan nähden. samoin ruostumista estävät tekijät.
- patonkikuski
Henk.koht olen suht tyytyväinen, auto on hiljainen, hyväkulkuinen ja hieno ajettava. Ajettavuudessa ei juuri ranskalaisuutta ole, enempi voisi luonnehtia saksalaiseksi.
Kuskin ergonomiapuoli on voisi olla parempi, se ei maksaisi sen enempää kuin nykyinenkään.
Tilaihme auto ei ole, mutta sellaista en etsinyt. C5 tai Mondeo eivät olisi mahtuneet autotalliin.
Mutta myönnän: omalla rahalla en olisi ostanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja6814025Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va115783Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545511Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005099SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1164957"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873581Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan123421Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093078HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.153015Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2822695