Taivas repeää ensi kuun lopulla

Mamma maalta

Taivas repeää ensi kuun lopulla, kun puoskarityöryhmä saa asiansa päätökseen. Show alkaa ja kaikenmaailman keinottelut. Lujaa menee hypnoosiskeneissä

7

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jlkölj

      Hypnootikon provoileva trollaus ja nimimerkin näpistely ilmaisee samaa tasottomuutta kuin Väinö Pertamon viestien ja asiallisten kriittisten kirjoitusten sensurointi.

      Erikoista seriffiltä ja ylläpidolta, että kriittisiä kirjoituksia ja Väinö Pertamon viestejä on poistettu, mutta ilmiselvää toisten kotisivujen koodin urkinta, trollaus, provoilu, nimimerkkien näpistely ja entisten opiskelijoidenne, asiakkaittenne ja näiden omaisten näykintä sallitaan.

      • sensuuri pelitä?

      • mammoja

        maalta taitaa olla enemmänkin ja kuka tahansa saa sitä käyttää hei haloo


      • uhittelua
        mammoja kirjoitti:

        maalta taitaa olla enemmänkin ja kuka tahansa saa sitä käyttää hei haloo

        Varmaan mutta trollausten määrä, yritykset lamauttaa tavallisten kansalaisten avoin foorumi höpöilyllä, viittaukset tietoturva- ja moderointiongelmiin, ajoittaiset käräjäuhittelut ja perusteeton sensuuri vain pukkaavat ulkopuolisen silmään.

        Kritiikin sieto, demokratia ja keskustelutaito taitaa olla vähissä hypnoosialoilla.


    • kökköl

      Oletko hypnootikkona niitä "verkonkutojia" ja ihan vastikään koettanut provoilla tai trollata tällä palstalla? Mutta pikkasen huonolla menestyksellä.


      http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000468&posting=22000000041723361

      http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000468&posting=22000000041698285

      Mielenkiintoinen kommentti, joka liittyy näihin suggestioalanne tietotuva-, sananvapaus- ja viestinvastuutäongelmiin:

      http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000468&posting=22000000041696647

      • sitä jotkut

        jaksaa täällä miettiä, mutta onpa siinä sitten puuhastelua iltojen iloksi.


    • Kyllä Juu

      tämä päivä, kun työryhmä antaa lausunnon puoskarilaista. Olkoon lausunto mikä tahansa, niin liikettä ja lokaa syntyy tälläkin palstalla. Sen verran koko tämä hypnoporukka on uponnut tähän puoskarisoppaan, että ulospääsyä ei ole. Siis samaa soppaa tulossa pian lisää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6963
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4612
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      4105
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      70
      3209
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1686
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1660
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1563
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1439
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1227
    Aihe