öööö

...........

joo on tyhmä kysymys mutta..haluaisin tietää että voiko miheni olla kokoajan sairaalassa kanssani... ? vai häädetäänkö se pois? :D en haluuu olla yksin vieraitten ihmisten kanssa. :P

6

535

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ----------------------------

      Ainakin synnytyksessä, ellet ite passita sitä oven ulkopuolelle.
      Osastolla oot sitten vauvan kanssa, mutta isähän siellä saa vierailla ja aika monessa sairaalassa olla niin paljon ku haluaa, eli ei isän tartte vierailuaikoja noudattaa. Perhehuoneessa sitte isäki voi olla yötä, mutta on kalliimpi vaihoehto, eikä aina saatavilla.
      Nevuolassa osataan varmasti opastaa sua tässäkin asiassa eteen päin.

    • oltiin meillä

      Riippuu sairaalasta. Synnytyksessä isä tietysti saa olla mukana ja jokusen tunnin synnytyksen jälkeenkin vuorokaudenajasta riippumatta.

      Meillä vauva syntyi puolenyön maissa ja sitten aamuyöllä, kun meidät kärrättiin osastolle, lähti isä kotiin nukkumaan muutamaksi tunniksi. Aamuyhdeksästä iltayhdeksään sai isä olla osastolla, vaikka ihan kahden hengen huoneissa oltiin ja muille vieraille oli vierailuajat. Minä olin myös kovin riippuvainen mieheni tuesta ja kokolailla aamusta tuohon iltaan mies kanssamme osastolla olikin sairaalapäivinä. Perhehuoneita ei ollut.

    • yötkin sairaalassa

      Meillä isä oli koko synnytyksen mukana ja lapsi syntyi yöllä. Isälle tuotiin synytyshuoneeseen patja ja nukuttiin sit isän kanssa loppuyö samassa synnytyshuoneessa ja vauva nukkui "vauvahoitolassa".

      Me saatiin sen jälkeen perhehuone jossa oltiin kaikki yksi yö.

      • ....

        ai sehän kiva. :) ite meen jyväskylään synnyttään niin toivottavasti siel on niitä perhehuoneita :P


    • mb14

      älkää ihmeessä synnyttäkö keskellä yötä.

    • -----

      olisi hyvä opetella itsenäisemmäksi.
      En voisi kuvitella olevani noin riippuvainen miehestäni, olet sentään aikuinen ihminen kun kerran olet synnyttämässä.
      Kuinka pärjäät lapsen kanssa, pitääkö miehen jäädä töistä pois ollakseen seuranasi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      11
      2942
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      46
      1931
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      141
      1703
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      101
      1703
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      76
      1438
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      981
    7. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      908
    8. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      185
      866
    9. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      54
      792
    10. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      17
      764
    Aihe