Tällä palstalla on omituisia Kian haltijoita ja Deltan myyjiä jotka koittaa hehkuttaa tätä Korealaista halpaa rimpulaa, mitään negatiivista autosta ei saisi sanoa mutta kun siitä kertakaikkiaan on niin paljon tietoa ja sanomista niin kyllähän se sanotaan, vaikka kuinka koitatte tukahduttaa keskustelun, EI ONNISTU !!!!!
Sairaita Kiafanaatikkoja
tällä palstalla
19459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Suosittelen ammattiauttajaa.
Miksiköhän suomalaiset ostavat näitä kiinalaisia halpisautoja? Rahalla saa ihan oikeitakin saksalaisia ja japanilaisia merkkejä.
miks miks ne ostavat laadukkaita kia autoja.Mikäs merkki sulla on ja mikset sinä noita lapselisia typeryyksiäs kirjottele siellä.
Made in:
Etelä-Afrikka
Mikähän Saksalainen tehdään Saksassa,saati sitten osat?Haluu tietää !
Kylkä tälläkin hetkellä moni vuodattaa katkeria kyyneleitä itä-auton vuoksi.Viimeiset pennoset menneet,eikä naapuri edes vilkaissut uuteen kiiaan päinkään tai jos niin pyöritti päätä,että voi menitpäs Jöörän auton ostamaan.Heti vedetään hernepelto nenään jos joku uskaltaa kritisoida paparoita.Huoltohallissa huutavat kurkku suorana ja vaativat uutta osaa takuuna,vaikka vaurio on itse aiheutettu.Mitäköhän silmäripsien trimmaajia nämä ovat olevinaan.OLEN HUOLESTUNUT AJATTELUTAVASTANNE.Ilman anteeksiantoa elämä on vaikeaa.Myöntäkää virheenne,niin mekin myönnämme jos joskus teemme väärän hankinnan.
päinvastoin.Ootte tainnu ostaa velaks jonkun kalliin kikkelin jatkon ja se ei muutaman viikon jälkeen tunnu miltään.Vikaakin pukkaa ja takuusta ei tietoakaan,visakortinkin ovat ottanneet pois hoitamattomien remonttilaskujen takia.
..mitä valitat.
JOs,on tietoa,niin anna tulla!!
Älä vaadi kaveria laittamaan tietoja tiskiin.Meillä jokaisella on tiedot tuolla korvien välissä.Ja asioista voi ottaa selvää=Autolehdet/testit erillaiset katsastustilastot/vikatilastot,käyttäjäkokemukset jne
..sulla lienee linkki laittaa.
ja vastailet omiin viesteihisi. Mene ajamaan sillä halvalla Toyotan räpsyllä jota ei ole edes ruostesuojattu kunnolla ja kori on heikko kuin pärekori.
On jossain aikaansa kuluttaa. Toyotasta poliisi vei kilvet.
http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Dekra-raportti 2008 muut autoluokat/1135233530228
sitten pitäis "provoilla"??
Tarkoitin juuri sinua:
http://keskustelu.suomi24.fi/autoilu_show.fcgi?category=95&conference=4500000000000620&posting=22000000041782776
Ylläpito on näköjään poistanut ketjun "Sairaita provoja tällä palstalla", mutta jättänyt sitten tämän vakioprovoilijan vastauksen joka on otsikoitu aivan vastaavasti. Saanen kysyä, millä tavoin edellä mainittu avaus oli asiattomampi kuin tämä vastaus siihen?
Myös tämän ketjun aloittaja saa vastata, työskenteletkö mahdollisesti Suomi24:n ylläpidossa, kun näytät olevan tuolla tavoin erityissuojeluksessa?
Lukekaa viestejä, Kiaan kohditunut arvostelu on lähes aina perusteltua kun taas tämä Kian arvostelijoihin kohdistuva ei ole.
Olet mielestäni pahasti väärässä siinä, etteikö Kian arvostelijoihin kohdistuva kritiikko olisi täällä perusteltua. Kyllä minusta ainakin on aivan aiheellista kysyä, miksi joku katsoo asiakseen pitää VUOSIKAUSIA yllä parjauskampanjaa Kiaa vastaan. Kyllä tuollainen vaatisi jonkin selityksen - että joku käyttää valtavasti aikaa ja energiaa kirjoittelemiseen sellaisen merkin palstalla, jota ei itse omista tai käytä. Tällainen henkilö täällä tosiaan vaikuttaa. Itse en ole keksinyt muita vaihtoehtoja tuollaiseen käytökseen kuin kaupalliset intressit jonkin toisen automerkin parissa tai sitten henkinen häiriintyneisyys. Voitko sinä esittää jonkin toisen motiivin? En siis puhu satunnaisesta toiminnasta, joka on helpompaa käsittää, vaan pitkäjänteisestä toiminnasta.
Jos sen sijaan omistaa Kian ja haluaa keskustella aiheesta, en näe siinä mitään omituista.
Ihan turha itkeä, faktoja Kiasta saa ja pitää tuoda julki, vaikka joka päivä !!! ja niin kauan kun autoa mydään, eli vuosi vuodelta.
Faktoja saa toki kirjoittaa, vaikka sitten kymmenen vuotta vanhoja, koskien malleja joita ei ole koskaan tuotu Suomeen (tästä on taas tuoretta esimerkkiä palstalla).
Pontti oli kuitenkin, että vuosia jatkuvan mollauskampanjan takana on oltava jokin MOTIIVI. Siihen et edelleenkään ottanut kantaa.
Jos kyse olisi vain erikoisesta mieltymyksestä faktojen julkituomiseen, miksi tuoda julki vain negatiivisia puolia? Tarkoitus tuntuu olevan nimenomaisesti joko vahingoittaa automerkkiä tai sitten vain v*ttuilla automerkin omistajille. Mutta miksi?