Naantalissa? Kuka loukkaantui, kuka kuoli?
Minkäslaisest onnettomuudest on
kysymys tänään illalla kell...
187036
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Odotellaan tiedon varmentumista. Verkossa on jo keskustelua uhrin henkilöllisyydestä
mies? Ja minkälainen pakettiauto siis oli kysymyksessä?
Voimia ja myötätuntoa pakettiauton kuljettajalle, joka tahtomattaan joutui tähän onnettomuuteen!
Mitä on tapahtunut?
Naantalissa ( mahd.wolgswagen iso auto) Hän on yksityisyrittäjä ja asuu siis Naantalissa
nuori mies teki itsemurhan (viesti on nähtävillä netissä eräässä osoitteessa). siinä mies kertoo tekevänsä sen juuri näin ja kovalla vauhdilla ilman turvavyötä.
toinen osapuoli sattui vahingossa paikalle. toivottavasti hän selviää. voimia kaikille omaisille, ystäville ja tuttaville.
http://img217.imageshack.us/img217/2701/konuvm8.jpg
On kamalaa kun ihminen tuntee olonsa noin pahaksi ja kokee ettei mikään muu enää auta kuin moinen teko.. Voimia viattomalle sivulliselle, toivottavasti selviää!
ikäviä tapauksia tälläiset..voimia menehtyneen omaisille ja ystäville...ja toivotaan todellakin että viaton osapuoli selviää..
Voimia tosiaan molempien omaisille. On tosiaan järkyttävää, että jollain oli näin paha olla. Hirveintä, että viattomat sivulliset joutuvat osalliksi näissä tapauksissa. Aika hirveä pala myös viestissä mainitulle entiselle tyttöystävälle.
Itse tuomitsen jyrkästi tällaiset ihmiset jotka aiheuttavat sivullisille vaaraa. Itsekästä ja täysin ajattelematonta kaikin puolin. Toivottavasti keski-ikäinen mies selviää. Itsemurha tai vahinko, jos toisen tappaa vaikka tahtomattaan on silti vain ja ainoastaan tappaja.
vastapuoli olisi menehtynyt sairaalassa saaminsa vammoihin. Kuitenkaan en lehdistä vielä löytänyt tietoa asiasta. Korjatkaa tietoa te paremmin tietävät.
Turun Sanomat:
"Naantalin kolarissa loukkaantunut jo pois sairaalahoidosta"
http://www.turunsanomat.fi/viimeuutiset/#594145
asian. Ikäviä tuollaiset huhut, mutta sen kuulin jo monesta suunnasta todella varmana. Se menee aina näin, että jonkun täytyy tietää asiasta hiukan enemmän ja paremmin kuin naapuri.
Pakettiauton kuljettajalle toivon voimia ja jaksamista raskaan asian kanssa. Huhua levittävien ja itseni puolesta pyydän anteeksi väärän tiedon osalta.
No olihan lehdessäkin, että on vakavasti loukkaantunut...
Nyt haluan hieman oikaista kaikkien näkemystä tästä. Ensinnäkin viaton osapuoli ketä joidenkin mielestä loukkaantui vakavasti, niin pääsi samana iltana tarkastuksen jälkeen kotiin. Ja joku kun sanoi että on kova pala entiselle tyttöystävälle, niin sanon siihen ettei sekään ole totta. Tämä kuollut henkilö oli hyvä ystäväni ja en halua että jotkut sanovat siitä että oli itsekäs teko koska jos tyttöystävä pettää ja seuraavana iltana mies tekee itsemurhan ?! Jotenkin ei kuulosta normaalilta. Olisin onnellinen jos ette syyttäisi tätä kuollutta miestä mistään tapahtuneesta, koska hän oli ainoa ketä kuoli tai keneen sattui vakavasti.
Ja vielä lisäys äskeiseen, minusta aika aikaisin on ruvettu juttelemaan asiasta jos henkilö kuoli klo 20.14, ja täällä on jo ensimmäinen viesti tullut klo 21.56
Niin ja asiastahan on jo kulunutkin vasta yli kaksi vuotta. Että ei ka tässä vielä kiirettä ole?