Patti alapäässä?

Minulla on kova, n.1-1,5cm kokoinen vähän herkkä patti klitoriksen oikealla puolella.

Mikä se on ja miten sitä pitäisi hoitaa?
2390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

rauhanen joka on tulehtumassa. itselläni ollut jo monta kertaa. kannattaa mennä ajoissa lääkäriin ennenkuin pahenee tosi kivuliaaksi ja alkaa paisumaan lisää. sitten sitä luultavasti tyhjennetään neulalla ja saat antibioottikuurin. toivottavasti ei uusiudu

Äänestä
  • höpönhöpön, ei ole välttämättä tuo rauhanen. Itelle on joskus tullut häppäreihin jotain poukamia, ja kun sitä puristaa, niin sisältä tulee mätää, ihan kuin finnistä, ja sen saa myös tyhjäksi, kun pistää neulalla reiän ja puristaa kuivaksi.

    Itsestään kuivettuu pois, kun saa tyhjättyä, eikä vaadi lääkärihoitoa.

    Kaikki poukurat ei ole aina mitään rauhasia, vaan kyseessä voi olla myös esim. tukkeutunut talirauhanen, ihon alainen bakteeripesäke tai mikä tahansa muu normaali ihonalainen möykky.

    En ole itse ainakaan koskaan tuon vaivan takia lääkärissä käynyt, sillä on hoitunut kotikonstein, puristamalla, ja sen jälkeen desinfiointiaineella putsaamalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitäihmettä........ kirjoitti:

Minulla on kova, n.1-1,5cm kokoinen vähän herkkä patti klitoriksen oikealla puolella.

Mikä se on ja miten sitä pitäisi hoitaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu