Saako mokkulan toimimaan r-kioskin prepaid liittymällä ?? olis tarkoitus hommata sellainen satunnaista käyttöä varten matkalle mukaan.
Mokkula
2
1555
Vastaukset
- Riiviönrauta
...mutta hinnat ovat sen mukaisiakin...
-Rr- prepaidiin
Saunalahden prepaidiin (eli entinen Kolumbus prepaid) saa tilattua 384 mobiilikaistan vuorokaudeksi tai viikoksi rajattomalla tiedonsiirrolla. 2,90€/vuorokausi tai 6,90€/viikko.
Käyttää Elisan verkkoa eli 3G alueen ulkopuolinen alue EDGE tekniikalla jonka teoreettinen maks nopeus on 230kb/s ja käytännössä 180-200kb/s (käytän Elisan liittymää mutta aikoinaan kokeilin tuolla Kolumbuksen prepaidillakin, tuskin tuo todellinen nopeus Saunalahden myötä on ratkaisevasti muuttunut).
Ulkomaan matkailua ajatellen myös monesta muusta maasta löytyy vastaavia, netissä on sivusto jossa on listattuna noita prepaideja eri maissa ja tuo mobiilidatan saaminen kiinteällä hinnalla mutta en valitettavasti muista osoiteta eikä ole tällä koneella kirjanmerkeissä....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94934
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54878Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141718- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86477Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467