Kalat-Mies on uneksija

-Iskijä
-Vastuuntunnoton..pikkupoika.
-Ei ymmärrä raha-asioista mitään.
-Luulee että kyllä ne hoituu,ihan vaan itsekseen.
-Todellisuuden tajuton.
-Hörhö
82022
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jotkut saattaa olla tuollaisia.
Luojankiitos en itse lukeudu tuohon porukkaan. Paitsi ehkäpä siinä mielessä et netissä tulee surffailtua ajoittain ja kyllä olen myös Uneksijakin silloin tällöin. Onko se pahasta?
Lisäksi mainitakseni, että onhan näitä muissakin merkeissä.

Äänestä

ja lisäksi lapsellisia eikä niistä on mihinkään parisuhteeseen,, liian raskas mies. rakkauselämässä aivan toivoton tapaus, eikä osa päättää mitä haluu tästä elämästä... ikuinen lapsi ja pikkupoika:-D

Äänestä
  • Mikä on kun kaloja, varsinkin miehiä haukutaan niin helvetisti? Ei ole parisuhteeseen? Rakkauselämä toivoton, päättämätön, lapsi ja pikkupoika? Taidatte todellaki seurustella. Tai sanotaanko että te haukkujat olette taineet seurustella tosiaankin noitten pikkupoikien kanssa. :DD Ei vaan oikein natsaa ainakaan meikäläiseen nuo laisinkaan.

    Olen parisuhteessa, rakkauselämä kukoistaa, tiedän mitän haluan ja olen sitä osittain jo toteuttanut ja aion myös loputkin toteuttaa. Olen päämäärätietoinen. Enkä todellakaan tunne olevani mikään lapsi/pikkupoeka vaan aikuinen mies joka tuntee vastuunsa.

    Taitaa nämäkin olla vain provoja joittenkin osalta. :DD

    Äänestä

  • Danzigi kirjoitti:

    Mikä on kun kaloja, varsinkin miehiä haukutaan niin helvetisti? Ei ole parisuhteeseen? Rakkauselämä toivoton, päättämätön, lapsi ja pikkupoika? Taidatte todellaki seurustella. Tai sanotaanko että te haukkujat olette taineet seurustella tosiaankin noitten pikkupoikien kanssa. :DD Ei vaan oikein natsaa ainakaan meikäläiseen nuo laisinkaan.

    Olen parisuhteessa, rakkauselämä kukoistaa, tiedän mitän haluan ja olen sitä osittain jo toteuttanut ja aion myös loputkin toteuttaa. Olen päämäärätietoinen. Enkä todellakaan tunne olevani mikään lapsi/pikkupoeka vaan aikuinen mies joka tuntee vastuunsa.

    Taitaa nämäkin olla vain provoja joittenkin osalta. :DD

    on herkkä, haaveilija, päättämätön määrätyissä asioissa mutta hyvin hellä, taiteellinen, ihana isukki,rakastettava. Äiti, kaksi veljeä ovat kaloja ja rakaani.

    Äänestä

Mistä näitä ennakkoluuloisia ihmisiä oikein löytyy? Oletkos esim. jousimies tai kauris? Jousimiet ovat juoppoja ja eivät asetu aloilleen...siinä sulle.

Äänestä

pidä paikkaansa.Kalamies jonka kanssa olen seurustellut pian viisi vuotta on:
-erittäin vastuuntunoinen
-hoitaa kaikki asiansa hyvin
-aikunen mies paikallaan
-uskollinen ja lojaali
-herkkä ja romanttinen
ja siksi niin ihana suomalainen mies!

Äänestä
  • Itse olen seurustellut 6 vuotta kalan kanssa ja ihmettelen suuresti noita edellisiä kommentteja: lapsellinen, haaveilija ym..
    Minun kalani:
    - Hoitaa raha-asiat erittäin hyvin
    - Hyvin vastuuntuntoinen
    - Hellä ja rakastava
    - Ajoittain pohtiva
    - Huomaavainen
    - Omat periaatteet joista ei luovu
    - Läheisiään rakastava ja heistä huolehtiva mies

    Äänestä

höpöjä. voi joku olla, mutta pääosiltaan erittäin vastuullisia,kilttejä,uskollisia,koti oma väki ykkönen,auttavaisia ym. kyllä monet muijatkin on "vaikka mitä". moni ei huolis ilmankaan.
sinänsä poikamaisuus ei ole pahe,ainakin parempi kuin mörökölli juntti tai joku ravattisonni.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


K-M on Netti Surffailia .. kirjoitti:

-Iskijä
-Vastuuntunnoton..pikkupoika.
-Ei ymmärrä raha-asioista mitään.
-Luulee että kyllä ne hoituu,ihan vaan itsekseen.
-Todellisuuden tajuton.
-Hörhö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu