Iltasanomissa kerrotann PA:n hävinneen 2 milliä troijalaista levittäneelle pokerinpelaajalle.... Mielenkiintoista mikäköhän troija tässä ollut kyseessä ja kuinka tästä ollaan oltu hiljaa?
Herää kysymys kuinkahan yleistä on troijalaisten ja muiden ns. vakoiluohjelmien käyttö ja kuinka niiltä voi suojautua? Joskus todella tuntuu että joku näkee kortit.....
Patrik Antoniukselta huijattiin jättisumma
6
648
Vastaukset
- Pokerihai
Joo, oon monesti kelannu tota kun oon pelannu jotain vastaan. Joskus tuntuu vaan siltä että joku näkee varmasti kortit. En tiedä miten yleistö toi on, mutta pistää miettimään.
- .....
Jep. totta se on. joku on nähnyt helvetisti vaivaa ujuttamalla vakoilutiedostoja koneellenne jotta pääsevät näkemään 5cent/10cent blindeilla tapahtuvaa pelaamistanne :D
poker in RIGGER
fishfish
- Kiikkaaa
www.pokeritieto.fi selviää tarkka summa ja huijarin nimi.Kyl tuosta on ollu juttua mut eihän sitä tiedä jos vain NÄILLÄ sivuilla pyörii.
- dReaMWeaVer.........11109
Vai niin no et sit kuitenkaan voinut laittaa linkkiä?!
- "varmisti"
epäilykset.
taitaa olla joillakin pokerihuoneilla omat pelaajat vielä pelissä mukana.
ihme vaan että pitivät kyseiset huijatut suunsa näin pitkään kiinni!
mutta pienillä panoksilla kaljan juonnin ohessa mukavaa kusetusta. 500K jonka Antonius hävis ja Lodden 2M
Se meni jotenkin niin, että se pyysi antoniusta messingeriin ja sujautti ohelman jotenkin messingerin kautta. Ohjelma kaappas sitten aina screen shotin antoniuksen korteista ja lähetti vastustajalle.
Kun kaikki palomuurit yms virustutkat kunossa niin noista ei pitäs olla varaa. Eikä messinger ositetta kannata antaa ikininä tuntemattomille.
Kuitenkin
eiköhän noi huijaukset ole enemmän vaarassa suuremissa heads up peleissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1588625- 664754
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1494502Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233982Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko353513Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.423500Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383388- 483153
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?422901- 492664