Mitä tehdä?
Ystävälläni siis Elisan yhteys ja nettitikku, hän näki että koneessa oli asennettuna myös Saunalahden yhteys ja poisti sen..
nyt Elisa kuulemma yhdistää mutta hän ei saa selaintaan auki!
Kysymys siis kuuluukin; onko mahdollista että Saunalahden yhteys olisi pitänyt säilyttää jostain syystä??
Vai mikä mättää??
Pitäisikö nettitikku asentaa uudelleen ja miten se kuuluisi tehdä (hän ei itse osaa eikä mulla ole mitään kokemusta mokkulasta tai tikusta)?
Mitään cd-levyä tms ei ole tullut tikun mukana, josta uudellen asennuksen voisi tehdä.
nettitikku
3
1228
Vastaukset
- kysymykseen
Ei kuulemma olekaan Elisan tikku vaan mokkula, mutta ongelma kuitenkin edellämainittu!
- vikaa...
Nettiyhteyden kanssa tuolla ei lie paljonkaan tekemistä. Yhteys ja sen muodostava sovellus ovat eri asioita kuin selaimen ongelmat.
MobilePartner on se yhteysohjelma tai Elisan tapauksessa en olekkaan ihan varma. Se voi olla myös MobileConnect.
Uudelleenasennukseen ei tarvita cd-levyä, tarvittavat asennustiedostot sisältyy mokkulaan yhdistettyyn muistiin.
Kysele tarkemmin, miten hän selaintaan on avaamassa ja mitä sen jälkeen tapahtuu. Jos InternetExplorerissa on häiriö, eikä se aukea, muitakin selaimia voi koneeseen asentaa. Pitää vaan siirtää asennuspaketti koneeseen vaikka muistitikulla; sultakin se varmaan onnistuu, koska tänne kirjoitat.
Toimiikohan sähköpostiohjelma vai onko vika vain selaimessa.
Mulla on Saunalahden yhteys, mutta yhteyttä luodessa miniläppäri näyttää verkoksi Elisa FI.
Kyllä yhteyksiä voi luoda ja poistaa, ei sen saisi selaimen aukeamiseen mitenkään vaikuttaa. Voisko koneessa olla Vista?- jipila
Tietämättä muuta tästä asiasta, Saunalahti ja Elisa käyttävät samaa verkkoa, Elisahan osti Saunalahden taannoin, eli net on samaa firmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa13060Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.82117Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1121732Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101056Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450982Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn129946- 35754
- 50687
- 66675
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30645