Mitä tehdä?
Ystävälläni siis Elisan yhteys ja nettitikku, hän näki että koneessa oli asennettuna myös Saunalahden yhteys ja poisti sen..
nyt Elisa kuulemma yhdistää mutta hän ei saa selaintaan auki!
Kysymys siis kuuluukin; onko mahdollista että Saunalahden yhteys olisi pitänyt säilyttää jostain syystä??
Vai mikä mättää??
Pitäisikö nettitikku asentaa uudelleen ja miten se kuuluisi tehdä (hän ei itse osaa eikä mulla ole mitään kokemusta mokkulasta tai tikusta)?
Mitään cd-levyä tms ei ole tullut tikun mukana, josta uudellen asennuksen voisi tehdä.
nettitikku
3
1237
Vastaukset 3
- kysymykseen
Ei kuulemma olekaan Elisan tikku vaan mokkula, mutta ongelma kuitenkin edellämainittu!
- vikaa...
Nettiyhteyden kanssa tuolla ei lie paljonkaan tekemistä. Yhteys ja sen muodostava sovellus ovat eri asioita kuin selaimen ongelmat.
MobilePartner on se yhteysohjelma tai Elisan tapauksessa en olekkaan ihan varma. Se voi olla myös MobileConnect.
Uudelleenasennukseen ei tarvita cd-levyä, tarvittavat asennustiedostot sisältyy mokkulaan yhdistettyyn muistiin.
Kysele tarkemmin, miten hän selaintaan on avaamassa ja mitä sen jälkeen tapahtuu. Jos InternetExplorerissa on häiriö, eikä se aukea, muitakin selaimia voi koneeseen asentaa. Pitää vaan siirtää asennuspaketti koneeseen vaikka muistitikulla; sultakin se varmaan onnistuu, koska tänne kirjoitat.
Toimiikohan sähköpostiohjelma vai onko vika vain selaimessa.
Mulla on Saunalahden yhteys, mutta yhteyttä luodessa miniläppäri näyttää verkoksi Elisa FI.
Kyllä yhteyksiä voi luoda ja poistaa, ei sen saisi selaimen aukeamiseen mitenkään vaikuttaa. Voisko koneessa olla Vista?- jipila
Tietämättä muuta tästä asiasta, Saunalahti ja Elisa käyttävät samaa verkkoa, Elisahan osti Saunalahden taannoin, eli net on samaa firmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va4421723Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan951156Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.94960Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä63889Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49798Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43793Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K11773- 123763
- 60740
- 39739
- 61707
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o37627- 50626
- 45577
- 34575
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49557- 92556
- 52546
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain85518