Mitä tehdä?
Ystävälläni siis Elisan yhteys ja nettitikku, hän näki että koneessa oli asennettuna myös Saunalahden yhteys ja poisti sen..
nyt Elisa kuulemma yhdistää mutta hän ei saa selaintaan auki!
Kysymys siis kuuluukin; onko mahdollista että Saunalahden yhteys olisi pitänyt säilyttää jostain syystä??
Vai mikä mättää??
Pitäisikö nettitikku asentaa uudelleen ja miten se kuuluisi tehdä (hän ei itse osaa eikä mulla ole mitään kokemusta mokkulasta tai tikusta)?
Mitään cd-levyä tms ei ole tullut tikun mukana, josta uudellen asennuksen voisi tehdä.
nettitikku
3
1235
Vastaukset
- kysymykseen
Ei kuulemma olekaan Elisan tikku vaan mokkula, mutta ongelma kuitenkin edellämainittu!
- vikaa...
Nettiyhteyden kanssa tuolla ei lie paljonkaan tekemistä. Yhteys ja sen muodostava sovellus ovat eri asioita kuin selaimen ongelmat.
MobilePartner on se yhteysohjelma tai Elisan tapauksessa en olekkaan ihan varma. Se voi olla myös MobileConnect.
Uudelleenasennukseen ei tarvita cd-levyä, tarvittavat asennustiedostot sisältyy mokkulaan yhdistettyyn muistiin.
Kysele tarkemmin, miten hän selaintaan on avaamassa ja mitä sen jälkeen tapahtuu. Jos InternetExplorerissa on häiriö, eikä se aukea, muitakin selaimia voi koneeseen asentaa. Pitää vaan siirtää asennuspaketti koneeseen vaikka muistitikulla; sultakin se varmaan onnistuu, koska tänne kirjoitat.
Toimiikohan sähköpostiohjelma vai onko vika vain selaimessa.
Mulla on Saunalahden yhteys, mutta yhteyttä luodessa miniläppäri näyttää verkoksi Elisa FI.
Kyllä yhteyksiä voi luoda ja poistaa, ei sen saisi selaimen aukeamiseen mitenkään vaikuttaa. Voisko koneessa olla Vista?- jipila
Tietämättä muuta tästä asiasta, Saunalahti ja Elisa käyttävät samaa verkkoa, Elisahan osti Saunalahden taannoin, eli net on samaa firmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1181193
- 55752
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe36656Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39566- 71523
Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49520Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48512- 32510
- 42485
Dina on valittu virkaan Rovaniemelle
Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.25477