Älä katkea!

Älä pelaa liian suuressa pöydässä. aina kannattaa aloittaa freerolleista tai beginer pöydistä ja sirtyä varovasti pykälää suurempaan kun on voittanut. Tappioputken tullessa sinun pitää siirtyä aina pienempään pöytään ei suurempaan. Kun on voittanut about 50x bb voi siuirtyä ylöspäin kun taas hävinnyt -50 bb taso alemmaksi. Näin et katkea. etkä ole riipuvainen!

Muista pitää myös taukoja äläkä pelaa liian pitkiä sessioita! Äläkä tilttaa!

8

948

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helpointa olisi

      voittaa tuurilla, eikö vain? Siis tuurilla, ei taidolla.

    • lollerzzz

      Totta puhut. Katkeaminen ei kannata.

      Mutta mikä hitto tuo 50bb sääntö on? Kuulostaa aika erikoiselta. Tuon mukaanhan joutuu tasoja nostamaan/laskemaan jo yhden pelisessionkin aikana parikymmentä kertaa. :D

      • Eli jäi yksi nolla pois. eli 500bb


      • pois sattumalta
        Gambler1 kirjoitti:

        Eli jäi yksi nolla pois. eli 500bb

        kummallakin kertaa?? vai pitikö käydää lunttaa joltai pokerschool -sivulta?


    • voi unohtaa!

      järki niissä menee, itsekkin aloitin pelaamalla freerolleja ja voin sanoa, että se ei ole pokeria vaan lottoa kaikenlaisia 83 all ineja! ja ohivetoja tulee heti 100 päivässä ei freerolleja pelaamalla opi pelaamaan parempi vaihto ehto on ne 1-10€ sit and go turnaukset niissä on sentään jotain tolkkua!

    • The Rat

      NL pelissä pääsee nopeasti eroon koko pinostaan parilla heikolla vedolla. Jos tuntee olevansa taipuvainen tähän, kannattaa kokeilla sittareita tai turnauksia.

      Joillekin pelaajille käteispeli sopii paremmin, toisille huonommin.

    • viXXuuntunut

      ..kun vaan jaksaisi aina noudattaa. Yhdessä päivässä taas rolli mennyt alle puoleen, perkele. Viikko tukevaa nousua .. ja sitten yhtäkkiä joka saatanan taukki vetää vasemmalta ja oikealta ohi. Sama juttu kerrasta toiseen, taukki pahaaaasti jäljessä turnilla, tuuttaa kuitenkin aivovammaisena kaikki sisään, pakko maksaa ja riverillä joku kosminen roska osuu sille. Eikä mitään 50-50 tilanteita vaan 80:20 edukseni tahi parempi. Bluffit toimi viikon ajan kohtalaisen hyvin, nyt joka vitun peelo maksaa pohjaparillaan joka streetin. Mikään ei toimi, paitsi nutsit, ja niilläkin saa aikaiseksi vain splitin. Vitusta koko homma.

      Ihan kuin joku saatana kääntäisi jonkun hanan jossain serverillä.

    • ViXX...

      500bb voitto ja ylöspäin? Vähän turhan vauhdikasta jos multa kysytään, sehän on vain 5 normi buy-iniä. Minusta pitäisi olla kasassa ainakin 30 seuraavan tason buy-iniä pelikassassa ennenkuin siirtyy sinne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      4115
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2267
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2083
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      598
      1911
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe