Rauman kirppikset?

Porilaane

Olis tarkoitus taas keväämmällä tulla ajelemaan ukon kanssa kauniiseen Raumaan, ja tällä kertaa vois uskaltautua ulos autosta muuallakin kuin huoltiksella ja venesatamassa.

Kirpputoreja tykkäisin käydä katselemassa, kun en oikein keksi mitään muutakaan mitä ei täältäkin saisi. Ainoan minkä löysin, oli Satamakatu 2 ja sellasen kadun löysinkin kartasta. Mutta onkos muita? Mielellään keskustassa kun sieltä osaisi vielä jotain etsiäkin.

5

1087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siellä aina

      Sanelman Kirppis on uusi viihtyisä kirppis Syväraumassa. Siellä siistit tilat ja edullinen kahvio. Vanha nainen (Sanelma?) paistaa päivittäin tuoreita korvapuusteja ja munkkeja. Toiminta on vasta alkanut , mutta jo nyt suurin osa pöydistä näytti olevan varattuja. Kyse siis itsepalvelukirpputori-tyyppisestä paikasta. Kannattaa tsekata. Itse tulee käytyä melkein joka päivä. Aivan uskomattomia löytöjä olen tehnyt siellä.

      • Saissiks osotte ?tai mitä siin ol enne .
        X hamptonlaine.


    • Raisaleena..

      Oikein hyvin toimivan. Jostain -70 luvulta peräisin. Mutta silloin tehtiin vielä laatua.

    • **jokuvainen**

      Rautatienkadulla on, ja sitten Myllymäenkadulla. Ovat aika lähekkäin, siinä keskustassa radanvarrella tai läheisyydessä. Niin ja sitten on radan vieressä myös SPR:n tori (Karjalankatu, vai mitä osoitetta se käyttääkään, Valtakatu?).
      Nortamonkadulla on Lähetystori, vähän syrjemmässä edellisistä, mutta ihan keskustassa kuitenkin.

    • Veera Kalatorilta

      Vein itsekin sinne vitriinimyyntiin arvokkaita Arabian kahvikalustoja ja muita arvoesineitä. Vitriinin vuokra viikossa vain 4 euroa ja siinä ihan tilavat hyllytasot. Aiemmin on ollut vaikeutena arvokkaampien tavaroiden myyntiinvienti, varkaudenpelon ja rikkumisen takia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2126
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      99
      1537
    3. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1263
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      77
      1242
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      113
      1210
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      1034
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      997
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      986
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      912
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      804
    Aihe