Mä oon ollu yhdessä tyttöystäväni kanssa nyt puol vuotta. Seksi tuli mukaan melko varhasessa vaiheessa. Mutten usko, että olin ihan valmis vielä. Uskonki, et se kostautuu nyt. Mä en enää saa nousemaan tyttöystävän kaa. EN tajuu miks? En tunne vaan mitään kiihotusta tai mitään, kun pitäis. Tää suututtaa mun tyttöystävää. Se luulee, et oon homo. Tiedän kyllä, etten oo, mut en tajuu mist tää johtuu. Yksin onnistun saamaan pystyyn ja ylhäällä pysyykin, mut siit ei vaan tuu mitää tyttöystävän kaa. Viime kerran se koitti ottaa suihin, muttei noussu ja se kyllästy. Joka kerta joudun vakuuttaa, ettei enää oo mitää ongelmii ja et johtuu vaa stressistä. Se tajuu mua, eikä oo mitenkää jatkuvasti vihanen, mut tunnen et se on tosi pettyny. Mitä tää vois olla? En oo vielä impotentti, se on varma. Enkä homokaan. Rakastan tyttöystävää, ei oo mitenkää lopahtanu tää juttu. Mitä tää oikeesti on?
En saa nousemaa tyttöystävän kaa
ihmettelen...
81731
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sen ei sulle kuulu suuttuu jos sulla ei seiso sillon ko se haluu.
varsin yksinkertaista. Käykää vaikka lenkillä yhdessä. Seksi ei ole maailman tärkein asia.
Yleensä naiset eivät itse edes halua seksiä, joten jos kerrankin sattuu että pojalla on sama juttu, niin silloinhan sen pitäisi olla parhaiten yhteensopiva. Jos taas tyttöystäväsi pitää seksiä jonain rakkauden mittarina, niin pahasti on arvot ja maailma pielessä. Sellaisen saa laittaa kilometritehtaalle, jollei muu auta. Kyseessä ei silloin ole aito rakkaus.
Terve,
Ensinnäkin kerron, että erosin entisen tyttöystäväni kanssa 3kk sit, ei sen takia etteikö olisi seisonut. Kuitenkin.. Kerron oman tarinani:
Kaikki meni todella hyvin kaikin puolin, mutta 4-5kk yhdessä olon jälkeen molemmat tietenkin halusivat seksiä. Olimme silloin lukion ensimmäisellä. Sitten jossakin vaiheessa se tilanne tuli kun meinasimme harrastaa seksiä, mutta mulla ei stondannutkaan! Tämä oli iso kolaus mulle ja sen jälkeen mulla ei seissyt 1-2kk kunnolla edes missään tilanteessa. Runkatessa ei edes seissyt, siitä lähtien olen miettinyt olenko homo, mutta en enään sillä tiedän olevani hetero.
Puhuin ongelmasta (nolona) kokeneemmalle kaverilleni ja hän kertoi joitakin keinoja miten korjata asia. Hän ehdotti saunaa (saa veren kiertämään) ja minä vihjasin siintä silloiselleni tyttöystävälle. Kas kummaa.. tämä toimi minun kohdallani! Kävimme saunassa ja sen jälkeen onnistuimme ensimmäistä kertaan seksissä! Tietenkään stondis ei ollut kovinkaan vahva, mutta tämän jälkeen stondikseni vain vahvistui kunnes TIESIN pystyväni siihen.
Kaikki mitä tarvitset; Positiiviset kokemukset ja ymmärtäväinen tyttöystävä (tälläisessä tilanteessa se on todella julmaa jättää poika)
kuten myös on todella rumaa jättää tyttö sen takia ettei ole valmis seksiin.
Se, että tuo tapahtuu muutaman kuukauden kuluttua seksin alkamisesta merkkaa vain sitä, että uutuuden viehätys on laskenut tai taantunut vähäksi aikaa ja kiiman tilalle ovat tulleet suorituspaineet. Yleensä se käy niin, että suhteen alussa harrastetaan seksiä apinan raivolla ja sitten jää se vaihde päälle ja tuntuu siltä, että on pakko tehdä sitä kolme kertaa päivässä, vaikka kroppa on jo väsynyt ja haluton.
Nyt sun ja tyttöystävän olisi hyvä aika pysähtyä ja miettiä asiaa. Miettikää oletteko te seksin orjia, ja miettikää, mitä seksi teille merkitsee. Sehän ei ole pelkkää paneskelua vaan hellyyttä ja läheisyyttä. Pitäiskö teidän ottaa vähän toinen asenne ja suosiolla vaikka takapakkia, keskittyä enemmän yhdessä hauskan pitämiseen, halimiseen ja pussailuun, lähellä olemisesta nauttimiseen ja unohtaa se pelkkä hydrauliikka vähäksi aikaa. Sauna on todella hyvä idea. Ja siihen liittyen on myös se, että alatte käymään yhdessä uimahallissa, ei missään yhteissaunassa vaan ihan normaalisti kumpikin erikseen ja sitten uimapuvut päällä tapaatte altaalla. Siellä sitten yritätte salaa kosketella ja katsella toisianne. Kielletyn hedelmän maku kun antaa kivaa lisäpotkua. Muutenkin voitte yrittää, ettette tapaa kotona kahdestaan niin paljon, vaan käytte ydessä tekemässä kivoja juttuja, harrastamassa liikuntaa yms. Silloin saatte taas normaalin tuntuman toisiinne.
Käytä viagraa tai vaihda sukupuolta. Ei sille mitään mahda.
toi kuule on ihan normaalia ja syy on tiedostamaton suorituspaine...sua jännittää ja jännittää seuraavalla kerralla enemmän ja enemmän.
Se ett muijas suuttuu siitä niin se vaan pahentaa tilannetta. NYt alatte ottaa asia rennosti ettekä mee heti asiaan vaan. Hierotte toisianne ja rasvaatte vartaloitanne ettekä mieti mitään ett tän jälkee seksiä vaan ootte vaan kahdestaa ja vaikka vähä hiplaat pimperoo sormella ja toisin päin muijas vois hieroo vaikka kassejas, mutta älkää menkö heti rytinällä
sexii harrastaa...tiedän ett vaikeeta on mut pikkuhiljaa se on edettävä...ja huumoria peliin.
Otat leffaillan ja siin samalla hierotte toisianne ja sitte ku alkaa seisoo, niin kysyt muijaltas ett halux kokeilla suihin ottoa...hmmm...varmasti ottaa innolla =)
Alat kattoo pornoo ja siit siirryt muijaas. Jos muijas ei tätä tajuu ni päässä vikaa. Tai sit katot pornoo ja akkas ottaa suihin.