5cm villa turhaa

Mielestäni on aivan järjetöntä käyttää puhallusvillan seassa kulkevissa ilmastointiputkissa 5cm villaa. Tuohonhan riittäisi aivan hyvin esim. 3cm, siinä tapauksessa kun muutoin kin villaa tulee 100 500.
2859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kosteusvaurioita.

Äänestä

ite laittaisin kaksi viiden sentin kerrosta, se on paloturvallisempi eikä ole kondenssista vaaraa vaikka putki kulkisi villatilan ylreunassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdfasklö kirjoitti:

Mielestäni on aivan järjetöntä käyttää puhallusvillan seassa kulkevissa ilmastointiputkissa 5cm villaa. Tuohonhan riittäisi aivan hyvin esim. 3cm, siinä tapauksessa kun muutoin kin villaa tulee 100 500.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu