Vietnamin matka edessä ja hotellina ovat Sofitel Plaza Saigon ja Sunrise Beach Resort Nha Trangissa.
Täältä varmaan löytyy ko. hotelleissa käyneitä, joten kertokaahan kokemuksia! Toki kaikki muukin tieto ko. kohteista kelpaa.
Täältä varmaan löytyy ko. hotelleissa käyneitä, joten kertokaahan kokemuksia! Toki kaikki muukin tieto ko. kohteista kelpaa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuli käytyä kyseisissä hotelleissa muutama vuosi sitten.komeita hotelleita molemmat.sofitel lähellä "keskustaa"markkina katuja.sanrice rannan tuntumassa ja kohtuu lähellä kauppoja
Vuosi sitten 2 viikkoa Saigonissa Sofitel Plazassa. Kannattaa ottaa korvatulpat mukaan. Mopojen ja autojen äänet kuuluu tosi selvästi huoneeseen. Asuttiin 8 kerroksessa ja äänet kuului tosi selvästi. Hotelli hyvällä paikalla, voi kävellä keskustaan. Aamupalalla oli kaikkea mitä voi kuvitella, jopa shampanjaa ja tuoreita mansikoita.Hotellilla ruuat kalliita mutta lähistöllä edullisia ruokapaikkoja. Hotellilla hampurilainen 18 dollaria ja ruoka-annos kylällä 2 dollaria.
Kiitos tiedoista; etenkin tuo aamupala kuulostaa lupaavalta!
Korvatulpat ovat aina reissussa mukana, joten eiköhän tuo ongelma ole ratkaistu sillä.
Ilmeisesti ei tosiaan tarvitse illalla lähteä ruokapaikkaa etsimään kauempaa (tapana on aina käydä paikallisissa ravintoloissa). Onko myös kivoja siistejä drinkkibaareja lähettyvillä (ei siis mitään tyttöbaareja tai kaljakuppilaräkälöitä olla etsimässä)?