Elina Paulman on Hämeenlinnan Judoseurasta lähtenyt ?????? Aivan mahtava kisailija !!!!!
Mihin
ihmeeseen
133759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
se näköjään kerrotaan: "uusien haasteiden pariin". Ja kohti Lontoota 2012.
Ellu lähti uusien elämäntilanteiden perässä ja edustaa nyt Iisalmen Judoseuraa. IJS:n riveissä otti ensimmäiset kisamatsinsa viime viikonlopunna Shikatassa. Sieltä tulosluettelosta voi asian todentaa.
Mikä meitä itse kutakin elämässä kuljettaa: työ, parisuhde, opiskelu, seikkailunhalu yms.
ainakaan tällä hetkellä. Mutta kaavioista kyllä.
Iisalmen kilpailijoistakaan ei vielä löydy:
http://www.iisalmenjudoseura.net/kilpailijat/
http://www.iisalmenjudoseura.net/tiedotearkisto/?num=13066
http://www.judoseura.fi/
Hämeenlinna, josta katosi rahaa menneinä vuosina?
Mutta Ellu ja Kavaltaja ovat ihan eri tyyppejä. Ellu ei harrasta moisia " otteita "...Mutta Kavaltaja jatkanee edelleen pienimuotoisena harrastustaan?
olla vastaamatta omaan viestiisi. Ihme ääliö olet!
miksi ihmeessä jauhatte paskaa vanhoista , jo oikeudessa sovituista mokista.
Eikö olisi jo aika jatkaa normaalieloa, vai onko tämä jauhanta teille sitä?
Tuollaiset menneisyyteen jämähtäneet pellet on juuri tämän tyyppisten keskustelupalstojen ongelma.
Yksi tyyppi kirjoittaa nyt samaa asiaa kaikkiin ketjuihin ja sitten vielä vastailee itselleen. Joku vähemmän palstaa lueskeleva voi joskus vahingossa luulla, että tällä kaverilla on oikeasti yksi kaveri tai edes kannattaja. Normaalisti tätäkin kaveria pidettäisiin sairaana ja ohjattaisiin hoitoon.
Eipä ole ollut jampalla pokkaa mussuttaa menneistä liiton forumilla, muissä se pitää tehdä omalla nimimerkillä eikä pääse vastailemaan itselleen.
" Et sitten malttanut ", " Pikku kylällä pienet murheet ", " Tämän foorumin ongelma ", on näköjään itse sama Hermo- Heikki joka ei kestä pienen Hämeenlinnan kylän häpeällistä Kavaltajaa, vai sitäkö, että ainut tasokas judoka ( Elina ) häipyi maisemista ?
tasokas judoka. En usko, että edes Ellu on sitä mieltä. Hämeenlinnassa on monta hyvää judokaa, eiks ne voittanut judokisarankingin viime vuonna?
asiaa Elinalta suoraan, saa todenmukaisen vastauksen.