Jaahas,nyt koko Mikkosen perhe lähtee suomalaisia kasvattamaan.Lapsetkin ilmeisesti pääsevät kodin piilosta esiin.Päiväkotiin ei telkkariin kyllä.Kyllä on pahat geenit annettu.
Mikkosen perhe
päiväkotikasvatti
41180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siis voi jeesus mikä ohjelma... kiviäkin kiinnostaa katsoa noin häiriintyneen perheen elämää. Eikö noita seköpäitä ole jo ihan tarpeeksi, että ei niitä tarvi töllöstä näyttää. Itse jos kuuluisin ks. perheeseen niin varmasti ampuisin itseni.
T.A. Mikkonen on mitä on , pilannut hörhöilyllään oman elämänsä.
Toivoisin että hänen lapsensa saisivat elää normaalin perhe-elämän ja kasvaa yhteiskuntaa palveleviksi yksilöiksi.
T.A. ja vaimonsa jätettäköön omaan rauhaansa miettimään omia ongelmiaan.
hassu juttu että isäntä itse toteaa lastensa "syntyneen julkisuuden etusivulle". monella muullakin suomen julkkiksella on myös lapsia mutta kas kummaa kun ne on pidetty piilossa.lasten oman yksityisyyden suojaksi.onneksi. nämä vastuulliset vanhemmat ymmärtävät että omia lapsiaan voi ja pitääkin suojella turhalta julkisuudelta,sillä kun lapsukaiset kasvavat aikuisuuden kynnykselle,siitä julkisuudesta voi tulla hyvinkin raadollista. Mikkosten kohdalla vanhemmat suorastaan tyrkyttävät väkisin jälkikasvuaan tälle tielle.kuvottavaa.ehkä se 6vuotiaan mielestä on nyt siistii päästä telkkariin mutta entä myöhemmin,kun ei enää haluakaa että koko kansa saa tietää kenen kanssa seurustelet,mitä teet,kenen kanssa,missä,milloin ja ennen kaikkea kaikki se paskapuheiden määrä mikä tulee niskaan kaikesta mitä teet?ei ole enää omaa yksityisyyttä,ei omaa rauhaa. ja vanhemmat ovat se taho,joka tällä hetkellä on ratkaisevassa asemassa. tahdotteko tosiaan lapsillenne julkisen elämän?? vai normaalin??
Mikä ihmeen kohu Mikkosten perheestä on noussut? Ihmiset ovat vain kateellisia heille, koska he uskaltavat olla sellaisia kuin ovat ja he elävät todella ihanaa elämää. Mikkosten pojat ovat aivan parhaita! Jään kaipaamaan heidän rohkeita kannanottoja ja keskustelun avauksia sekä poikia ja ihania, ihania kissaa ja koiraa. Tsemppiä Mikkoset! Onneksi teidän kaltaisianne mahtuu kateelliseen ja kylmään Suomeen. Tuotte lämpöä tänne. :)