Missä ovat Suomen naishyppääjät MM-kisoissa? Vain yksi paikalla, eikä mitalitoiveita ole.
Puhumme siis mäkihyppymaa Suomen maajoukkueesta.
Melko pienellä vaivalla saisimme mitalin tai kaksikin näistä kisoista, jos vaikka 5 vuotta sitten tiimiin olisi haettu parikymmentä sopivaa kokelasta, joista olisi koulittu muutama maailmantähti tässä lajissa, jossa huipulle pääsee vielä helpohkosti.
Suomi on täynnä urheilullisia ja rohkeita tyttöjä ja naisia. On se kumma, jos heitä ei löydy hurjapäiden lajiin, joka saa medianäkyvyyttä.
Vai onko miespitoinen valmennusjohto pelännyt rajuja mimmejä, joita ei ole saatu suitsittua mäkisuksien päälle prätkämaailman, skeittailun, kiipeilyn tai vaikka laskuvarjohyppyurheilun parista?
Valmennusjohdon erottava!
Takanoja-Taavi
3
314
Vastaukset 3
- öööööömm
eika parjaa misaan
- kouluttanut
tuommosta porukkaa?
- näin suomessa!
Tyttöjä/ naisia oli ja monta,mutta hiihtoliitto ei heitä hyväksynyt silloin joukkoonsa. Hyvin toimittu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t68898Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227803Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67738- 49654
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59548Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26523Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29489- 46487
- 35479
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞24477