Ompas siinäkin auto

Naapuri omistaa hyundai getsin. Nyt se on aina konepellin alla (persevako esillä) jotain korjaamassa. En oikein luotettavaa kuvaa saa kyseisestä automerkistä.
8976
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ehkä sua kiinnostaa se persvako enempi kuiteski.

Getz rules!!!

Äänestä

ajettu 45 000 enkä ole koskaan aukaissut edes konepeltiä, muutoin kuin lasinpesu nesteen lisäyksen tai vuosittaisen huollon yhteydessä.Käsittämättömän luotettava, näiden aiempien euro vehkeiden jälkeen,joissa oli aina joku pikku hämminki, joka ainoassa(kolinaa,rahinaa, sähköhäiriöitä tai joku huollon merkkivalo vilkummassa).

Äänestä

Naapuris tottunut muihin merkkeihin ja ihmettelee ettei hakemallakaan löydy vikoja;D

Äänestä

eurooppalaisesta. Kyllä ne pian ohi menee.

Äänestä

Ostin ekan 1,1L karvalakkimallin Getzini vuonna 2003 kevättalvella eli nyt tulee 6 vuotta täyteen.
Määräaikaishuollot on tehty ja viimeksi sen yhteydessä vaihdettiin akku. Hyundaista johtuvia teknisiä vikoja ei ole ollut. Autolla on nyt ajettu 86.000km.
Mainio peli ja kun huomioidaan hintaluokka niin ehdoton ykkönen. Ei ihme, että kateellisia löytyy!

Äänestä

Eihän Getzin konepellin alle mahdu kurkottelemaan niin pitkälle, että persvako näkyy. Siinähän on niin pieni konehuone, mutta siellä on kyllä kaikki tarpeellinen. Näkee, ettet oo nähnyt Getziä ikinä konepelli pystyssä. Onhan se niin harvinaista, ettei moni muukaan oo nähnyt.
Viisastu sinäkin, kuten keskieurooppalaiset. Alkaneet ostaa luotettavia pikkuautoja suurten lootien sijaan. Suomalaisilta luupäiltä viisastumiseen menee 30 vuotta, pohjalaisilta 60v.

Äänestä

No johan pomppas =D
Itsellä on Getz 1,1 jolla olen rullannut 35.000 eikä yhtäkään, ei edes pienintä vikaa ole ollut!
Hemmetin napakka auto, toimii kuin Rolex, kuluttaa vähän, ihan pirteäkin kokoisekseen. Hyvin rakennettu ja viimeistelty, työnälki on hyvää, materiaalit sisustassa laadukkaita. Oikein hieno pikkuauto.

Ainoa vika oli vakiona asennetut ajovalojen polttimot, ne simahtivat peräkanaa jo 10tkm kohdalla. Nyt asentelin autoon pari vahvistinta, erillissarjan ja subwooferin ja kyllä kelepaa painella työmatkoja =D

Äänestä

Käy toki kysymässä että mitä tekee, tuntuu kummalta että se jotain korjaisi sillä getz on yksi vähävikaisimmista autoista katsastustilastojen mukaan, voihan se vaan tykätä tutkia ja kummastella jotain :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NHaapurinm kirjoitti:

Naapuri omistaa hyundai getsin. Nyt se on aina konepellin alla (persevako esillä) jotain korjaamassa. En oikein luotettavaa kuvaa saa kyseisestä automerkistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu