Herpes lasiaisessa?

Heippa!

Elikkäs mulla on niinkin erikoinen juttu kuin herpes lasiaisessa. Olen koittanut etsiä netistä, jos jollakin muullakin olisi ollut sama juttu mutta tuloksetta. Lääkäri sanoi kyllä että tälläisia tapauksia on harvassa, mutta olisi kiva jos löytyisi joku kohtalokaveri.
1287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla oli vuosia sitten herpestulehdus silmässä. Ihan älyttömän valonarka ja kipee oli silloin silmä. Jouduin jopa olemaan sairaalassa muutaman päivän. Zoviraxilla sitä hoidettiin ja jollain muullakin lääkkeellä, koska silmässä oli samaan aikaan myös bakteeritulehdus. Ei kiva!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


js79 kirjoitti:

Heippa!

Elikkäs mulla on niinkin erikoinen juttu kuin herpes lasiaisessa. Olen koittanut etsiä netistä, jos jollakin muullakin olisi ollut sama juttu mutta tuloksetta. Lääkäri sanoi kyllä että tälläisia tapauksia on harvassa, mutta olisi kiva jos löytyisi joku kohtalokaveri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu