Tämäkin on hindulaisuutta, vai onko? Onko sopivaa sheriffin mielestä? Vai onko sillä rajat, milloin seksuaalisuus on sopivaa ja missä se raja kulkee?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e8/Carved_wooden_lingam.jpg/800px-Carved_wooden_lingam.jpg
http://farm1.static.flickr.com/237/522893227_53f1f529f6_m.jpg
http://pro.corbis.com/images/CL001382.jpg?size=67&uid={1CF0C774-084F-4578-AC9A-25F738F3AB2B}
http://www.asianart.com/exhibitions/dbrown/large/nagarun2.jpg
tämäkin
2
1863
Vastaukset
- Madhava
Tämä kun on keskustelupalsta. Mikäli haluat joistakin noista kuvista eritoten keskustella, yritäpä kehittää vaikka kahden kappaleen verran asiaan liittyvää tekstiä, jossa ilmenevät ajatuksesi aiheesta. Vielä jos oppisit laittamaan aihetta kuvaavan otsikon ("tämäkin" ei ole kuvaava otsikko), varmasti siitä irtoaisi keskustelun juurta.
Ensimmäinen kuvista on kaiketi Thaimaasta. Toisessa ja neljännessä esiintyvät Naga Babat eli alastomat Shaiva-askeetit, heidän alastomuutensa ei varsinaisesti edes seksuaalisuuteen liity. Kolmas näyttää lähinnä kiinalaiselta Chi Gong -harjoitukselta, vaikka jotkut hinduaskeetitkin kuulema moista harjoittavat. - vain positiivisia
tunteita. Ihmiset ovat sinut itsensä kanssa. Niin kuin alkuasukkaat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1348287Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1412642Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531329