Veerpalu on kova äijä! :)
Veerpalu voitti - Onneksi
olkoon!
14596
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
ja Veerpalu oskab soome keeles rääkkida :)
......
Hän on hiihdon maailmanmestari.
EVVK.
Murtsikka on marginaalilaji.
'
http://fi.wikipedia.org/wiki/Andrus_Veerpalu
Olympialaiset
Kultaa Salt Lake City 2002 15 km
Kultaa Torino 2006 15 km
Hopeaa Salt Lake City 2002 50 km
MM-kilpailut
Kultaa Lahti 2001 30 km
Kultaa Liberec 2009 15 km
Hopeaa Ramsau 1999 50 km
Mies tyhjästä maaailman huipulle.
En ole yhtään kanssasi kateellinen Eestille Veerpalun kullasta. Taitaa olla kisojen vanhimpia osanottajia ja jo kauan pinnalla. Oli aika kova näyttö ottaa kultamitali. No keli oli huono ja voimalla menttiin. Heikkisestä voi sanoa: "Kuka hän on". Tämän jälkeen kyllä tunnetaan.
Jaa,jaa kestääköhän Andruksen käydä pissalla?
Annanpa takasin, kun tekin olette meitä (suomalaisia) mollanneet, milloin taitoluistelusta, milloin euroviisuista.
Aikaisemmin oisin ollut hyvinki onnellinen,että jos ei kultaa Suomeen, niin sitte Viroon, mutten enää. Nyt en todellakaan enää iloitte Veerpalun kullasta...menehänän Andrus vaan pissalle ja toivo , että jälleen näytteet hukataan!
Ah need Soome Euroviisut!
No mis eestlastel sellega pistmist on? Ega eestimaalased Soome viisusid ei hääleta. Ise te valisete endale loo. Kui Soome Voce midagi kirjutab ja Eesti leht seda refereerib, on see keelatud? Rahune maha oma viisudega - Eurovision Song Contest on veel ees.
Hän on kaksinkertainen olympian ja kaksinkertainen maailmanmestaruuden voittaja.
Andrus on paras!
Soomlased on kindlasti kadedad Andrus Veerpalule, kuna mitu soome interneti meediaväljaannet rääkisid ainult soomlase pronksist, ei mainitud VEERPALU EESTLASENA: ja see näitab suhtumist.
Siis täh? Can you say that in english? We heard Veerpalu´s interview in finnish in Finland. So what? We are not envious, but I personally think, that Veerpalu in 38 years old, must have eat something strong than porridge. But ok.
Nowadays results vanished in the trashes! Usually I allways supported Estonia, but not anymore. Because of the skating event in Finland, and Eurovision song contest. You envy us , don´t you!!!!!?? Never support an Estonian anymore!
tuollainen. Suomessa tuskin kenellekään on epäselvää, mistä maasta Veerpalu on kotoisin. Hänhän oli Myllylän kova kilpakumppani takavuosina ja sen takia hänet muistetaan. Koomista olisi se, jos Veerpalun virolaisuutta toitotettaisiin joka välissä.
õnne!!