Tihisenniemi

onks kellään näkemystä voisiko tuolla tehdasalueella olla kasvihuoneita. Kaukolämpöä, sähköä ja vettä on helposti saatavilla. Varastotiloja on valmiina riittävästi, kasvihuoneet vaan pystyyn, onnistuisiko mitenkään?
7336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

oikein puhtaalta ja freshiltä.

Äänestä
  • Niin, pitäisköhän vaihtaa kukkiin?

    Äänestä

  • tomaatti ja kurkku kirjoitti:

    Niin, pitäisköhän vaihtaa kukkiin?

    onnistui Otanmäen entisessä kaivoksessa.

    Ala jalostaa bonsaipuita, joku kainuulainen oma laji.

    Äänestä

miksei onnistuisi. TE-keskukseen vaan yhteyttä. sitä ennen ajatuksia ja numeroita paperille.

Äänestä

Tai jotain muuta supermodernia lihakarjantuotantoa? Kenties jonkin sortin eläintarha? Saisihan sinne hulppean navetan. Trooppinen kasvipuutarha?

Äänestä
  • Jep jep, kaikki ideat tänne vaan, seulon niistä parhaat. Antakaa palaa!! Mutta ei sikoja kiitos.

    Äänestä

  • Tomaatti ja kurkku kirjoitti:

    Jep jep, kaikki ideat tänne vaan, seulon niistä parhaat. Antakaa palaa!! Mutta ei sikoja kiitos.

    Hyvää feikkiä koko UPM:n jälkihoito. Paskapalkalla paskahommiin. Katsotaan sitten parin vuoden päästä, montako yritystä on pystyssä. Eli lähinnä rahat haalitaan, vähän aikaa toimitaan, ja siinäpä se jälkihoito oli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tomaatti ja kurkku kirjoitti:

onks kellään näkemystä voisiko tuolla tehdasalueella olla kasvihuoneita. Kaukolämpöä, sähköä ja vettä on helposti saatavilla. Varastotiloja on valmiina riittävästi, kasvihuoneet vaan pystyyn, onnistuisiko mitenkään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu